حمایت جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از عارف

حمایت جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از عارف

ایسنا/ جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و چهره‌های ماندگار علم و فرهنگ کشور طی بیانیه ای خواستار ریاست دکتر محمد رضا عارف در مجلس شورای اسلامی شده و از نمایندگان محترم مجلس درخواست اجابت خواست مردم مبنی بر ایجاد تغییری روشن در ساختار مجلس شدند.

دکتر شیخی دبیر این کمپین ضمن تقدیر از حضور پررنگ استادان در رویدادهای مهم کشور، بازتعریف نقش استادان به عنوان اتاق فکری ارزشمند در ساختار قانون گذاری و اجرایی کشور را ضروری دانست و اظهار داشت: این حرکت که از دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد و استقبال استادان سایر دانشگاههای مرجع را نیز به همراه داشت به معنای عدم انفعال جامعه دانشگاهی به رویداد های مهم کشور بوده و یادآور شدند تجمیع بالغ بر 300 امضا از اعضای هیات علمی دانشگاههای تراز اول کشور و تنی چند از چهره های ماندگار علم و فرهنگ در کمتر از سه روز بیانگر خواست ایشان به ایجاد تغییری روشن در ساختار مجلس جدید است.

متن این بیانیه به قرار زیر است:

بسمه تعالی
بیانیه جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در حمایت از دکتر محمد رضا عارف برای ریاست مجلس شورای اسلامی
ملت شریف و بزرگوار ایران،
نمایندگان منتخب دوره دهم مجلس شورای اسلامی،
با سلام و درود فراوان،

در پی انتخابات شکوهمند دوره دهم مجلس شورای اسلامی و مشارکت قابل تقدیر ملت در این انتخابات، ما اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور بنابر وظیفه ملی و اخلاقی خویش مراتب حمایت خود را از برگزیده شدن جناب آقای دکتر محمد رضا عارف جهت کرسی ریاست مجلس شورای اسلامی اعلام می داریم.

همانگونه مردم بزرگوار ایران آگاهی دارند جناب آقای دکتر عارف با فداکاری و انصراف خویش از انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 عملا لوازم پیروزی دولت یازدهم در انتخابات را فراهم آوردند و مقدمات تغییری بزرگ در سیاست ملی کشور را رقم زدند. رای بالای ایشان در انتخابات مجلس در اسفند 1394 و برگزیده شدن تمام فهرست سی نفره امید در تهران و همچنین پیروزی این فهرست در بسیاری از شهرها خود گواهی بر عمق اعتماد ملت بزرگوار ایران به دکتر عارف و حامل پیام “تغییر” به عنوان خواست اصلی مردم است.

از آنجایی که ایشان رجلی حقیقتا عارف، دانشمند، درستکار، پرتجربه و نیز اهل تعامل در سیاست ملی هستند و با توجه به ابراز اعتماد عمومی به ایشان و فهرست منتخب ایشان در سراسر ایران اسلامی عزیز، ما اساتید دانشگاههای کشور ، در حال حاضر دکتر عارف را بهترین گزینه برای ریاست مجلس شورای اسلامی می دانیم.

لذا ضمن حمایت و اعلام آمادگی برای مشارکت و معاضدت در تعاملات آینده مجلس، از نمایندگان منتخب دوره دهم مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم اعتماد خود را به ایشان در این زمینه ابراز داشته و خواست مردم به “تغییر” را تحقق بخشند.

با سپاس و احترام،
جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمایت جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از عارف» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات