آیا مقایسه ایران و سوئیس در خصوص یارانه نقدی درست است؟/ در چه صورتی با حذف یارانه نقدی موافقید؟

چند روزی است که خبر مخالفت مردم سوئیس با پرداخت یارانه نقدی در رسانه ها دنبال می شود. رسانه های حامی دولت به شکل ویژه ای از این خبر استقبال کرده و آن را پوشش دادند. حال سوال این است که آیا رفاه مردم سوئیس با مردم ایران قابل مقایسه است؟ یارانه
سرویس اقتصادی فردا: چند روزی است که خبر مخالفت مردم سوئیس با پرداخت یارانه نقدی در رسانه ها دنبال می شود. رسانه های حامی دولت به شکل ویژه ای از این خبر استقبال کرده و آن را پوشش دادند. تا مجددا بحث یارانه‌ها داغ شود. حال سوال این است که آیا رفاه مردم سوئیس با مردم ایران قابل مقایسه است؟
 آذرماه 89 بود که برای اولین بار محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور وقت خبر هدفمندی یارانه ها را رسانه ای کرد. از دی ماه همان سال اولین یارانه نقدی به حساب سرپست خانوارها واریز شد. هدف از اجرای این قانون توزیع عادلانه یارانه و اجرای عدالت اقتصادی بود و طبق قانون قرار شد مبلغ یارانه طی سال های بعد از اجرای قانون افزایش پیدا کرد. موضوعی که پس از روی کار آمدن دولت یازدهم به‌کل تغییر کرد و سیاست حذف پرداخت یارانه در پیش گرفته شد. از سوی دیگر اجرای ناقص قانون هدفمندی یارانه ها همراه با مشکلات عدیده ای از جمله عدم مدیریت صحیح اقتصادی کشور در انتهای دولت دهم و سه سال دولت یازدهم سبب فشار بیشتر بر مردم شد؛ به نحوی که نسبت افراد نیازمند به یارانه در حال حاضر بیشتر از سال های قبل شده است. اما دولت یازدهم که با مشکل بزرگ کمبود بودجه مواجه است؛ ساده ترین شکل تامین بودجه را حذف یارانه ها می‌داند؛ با وجود اینکه مسئله معیشت مردم که تحت تاثیر تشدید رکود در سال های اخیر و گرانی قیمت ها قرار گرفته همچنان ادامه دارد و دولت یازدهم در حالی به قطع یارانه ها علاقه مند بوده که تاکنون برنامه ای برای حل مشکلات معیشتی ارائه نداده است.

نظر شما مخاطبان فردا در خصوص یارانه نقدی چیست؟

آیا مقایسه ایران و سوئیس در خصوص یارانه نقدی صحیح است؟

یارانه نقدی چه مقدار در هزینه‌های زندگی شما تاثیر گذار است؟

به نظر شما پرداخت یارانه‌های نقدی سبب تشدید مشکلات اقتصادی مانند گرانی، بیکاری و... بوده‌ است؟
آیا دولت تاکنون برنامه های اقتصادی مناسبی برای ارتقاء معیشت نیازمندان و عدم نیاز به یارانه ارائه کرده است؟


نظرات خود را بدون توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ما ارسال کنید. بدیهی است سایت فردا از انتشار نظرات توهین‌آمیز معذور است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا مقایسه ایران و سوئیس در خصوص یارانه نقدی درست است؟/ در چه صورتی با حذف یارانه نقدی موافقید؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات