هدف از گرفتن روزه خودشناسی و پرهیز از محرمات است

حجت الاسلام محمدعلی کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ماه رمضان ماه خودشناسی و پرهیز از منکراتی است که انسان ها ممکن است در طول سال انجام دهند.
وی افزود: افراد روزه دار در ماه رمضان فرصت بیشتری برای خلوت کردن با معبود هستی پیدا می کنند و می توانند در این زمان به شناخت کاملی از خود و خدای خود دست یابند.
حجت الاسلام کریمی ادامه داد: رمضان را ماه مهمانی خدا نامیده اند و چه مهمانی از این بالاتر که میزبان آن خداوند رحمانی باشد که جز خیر و نیکی و رحمت برای بندگان و مهمانانش نمی خواهد.
این مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: فرد روزه دار اعمال و کارهای معمولیش نظیر خوابیدن، نفس کشیدن و ... نیز عبادت محسوب شده و از خداوند متعال به دلیل سختی که بر خود تحمیل کرده پاداش خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: در نتیجه این سختی ها، فرد روزه دار از گناهان دور شده و کنترل بیشتری برای مهار نفس خواهد داشت و تهذیب و طهارتی که به واسطه روزه داری در دل و جان وی ایجاد شده سبب می شود از انجام گناه بازماند.
کریمی در پایان و با بیان اینکه تنها نخوردن و نیاشامیدن نمی تواند ملاکی برای قبولی روزه افراد باشد، خاطرنشان کرد: آنچه که باعث قبولی روزه افراد می شود خالص کردن نیت و تصمیم قطعی بر ترک گناه است و گرنه اگر انسان تنها به نخوردن و نیاشامیدن بسنده کند و دنبال گناه و معصیت برود یقینا روزه گرفتن وی ثمری نخواهد داشت.
7458/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هدف از گرفتن روزه خودشناسی و پرهیز از محرمات است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات