دولت یازدهم با احیای شورای اجتماعی مصمم به رفع آسیب های این حوزه است

محمد ابراهیم الهی تبار شامگاه چهارشنبه در آیین معارفه مدیر کل بهزیستی استان همدان گفت: دولت جامعه را به مسائل اجتماعی حساس کرده و فضای جدیدی برای طرح مسائل اجتماعی در کشور ایجاد شده است.
وی ادامه داد: از سال گذشته مسئولان ارشد کشور سه بار خدمت مقام معظم رهبری رسیده اند که در این دیدارها مشکلات اجتماعی موجود مطرح شده است.
وی عنوان کرد: امروز دولت، دستگاه قضایی و در راس آنها مقام معظم رهبری با نگاه ویژه ای مسائل اجتماعی را دنبال می کنند چرا که وضع مناسبی در حوزه مسائل اجتماعی نداشته و حاشیه‌ نشینی، وضعیت اعتیاد و بیکاری در کشور، وجود زنان سرپرست خانوار، میلیون‌ها پرونده قضایی در کشور، 600 هزار ورودی به زندان‌های کشور و رسوب 200 هزار نفری در زندان‌ها نیازمند توجه بیشتر است.
وی ادامه داد: وضعیت طلاق در جامعه مسئولان را بر آن داشت که طرحی اثرگذار و نو در این حوزه داشته باشند.
الهی تبار با بیان اینکه مقام معظم رهبری با نگاهی تیزبینانه مسئولان اجرایی و نمایندگان مردم در مجلس را به مباحث اجتماعی حساس کردند تصریح کرد: سکونت گاه های غیر رسمی یا حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ یکی از این مشکلات اجتماعی است که به تازگی برای رفع آن دو هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که امیدواریم با طرح های پیشنهاد شده سهم خوبی به استان همدان تعلق بگیرد.
وی گفت: مطالعات طلاق در استان همدان به عنوان یکی از معضلات جامعه انجام شده که امیدواریم با این مطالعات حرکت خوبی در کاهش و ماندگار کردن خانواده ها ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: همدان از نظر توانمندی در حوزه اجتماعی به پایلوت کشوری تبدیل شده و اقدام موثری در راه بهبود وضعیت اعتیاد انجام داده است.
وی با بیان اینکه بهزیستی می تواند دچار رسوب شود اضافه کرد: مدیریت این سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با نگرش نظام به مسائل اجتماعی می تواند نقش خود را ایفا کند.
وی ادامه داد: ایجاد مرکز بازپروری مرکز غرب کشور در استان همدان ظرفیت مناسبی در اختیار استان همدان است و وجود مراکز متعدد و آسایشگاه نگه داری از افراد آسیب دیده در استان موید این قضیه است.
وی گفت: یکی از خیران استان همدان برای ایجاد یکی از مراکز نگهداری سالمندان اعلام آمادگی کرده است که در حال حاضر در جنوب استان مرکز سالمندان وجود دارد اما نیازمند ساخت این مراکز در شمال و مرکز استان هستیم.
160 هزار نفر در استان همدان از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند که 35 هزار نفر از آنها را افراد دارای معلولیت تشکیل می‌دهند.
در این آیین با تقدیر از زحمات اکبر سوری سکان هدایت اداره کل بهزیستی استان همدان به حمیدرضا الوند سپرده شد.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت یازدهم با احیای شورای اجتماعی مصمم به رفع آسیب های این حوزه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات