مهمترین هدف اداره کل راه و شهرسازی کردستان ارتقا شاخص های راه است

به گزارش ایرنا شهرام ملکی شامگاه چهارشنبه در دیدار فرماندار شهرستان سرواباد با اشاره به اغاز فعالیت خود از هفته قبل گفت: تا کنون از هشت شهرستان استان بازدید کرده ام و شهرستان سروآباد نهمین شهرستان است و تنها شهرستان بیجار باقی مانده است.
او گفت: هدف از بازدید از شهرستان های استان و دیدار با فرمانداران بررسی مشکلات راه های ارتباطی و ترسیم راهکارها برای تکمیل پروژه های نیمه تمام است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان تصریح کرد: باتوجه به تاکید استاندار کردستان به وضعیت راه های استان و نقش مهمی که راه های در بحث توسعه دارند، تلاش خواهیم کرد مشکلات راه های استان را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به نقش فرمانداران شهرستان ها گفت: فرمانداران با مشارکت و همکاری با سازمان راه و شهرسازی نقش مهمی در این راستا خواهند داشت و بدون تردید با همکاری آنها می توانیم مشکلات راه های استان را برطرف کنیم.
ملکی با اشاره به راههای روستایی شهرستان سروآباد گفت: با وجود کمبود اعتبارات هم اکنون 25 تا 30 کیلومتر راه این شهرستان در دست اجرا است و بعضی از پروژه های این شهرستان فعال هستند.
او از دیگر اهداف بازدید از شهرستانها را در اولویت گذاشتن روستاهای بزرگ عنوان کرد و افزود: مهمترین هدفی که ما در بازدید از شهرستانهای استان کردستان داریم، اولویت بندی روستاهای پرجمعیت در این شهرستانها است که امیدواریم با مشورت و همکاری فرمانداران بتوانیم اعتباراتی برای انها از وزارت خانه بگیریم.
وی اضافه کرد: ما پروژه های اولویت دار در شهرستانها را به وزارت خانه معرفی می کنیم که در این راستا بخشی از اعتبارات آنها را استان و بخشی را وزارت خانه تامین خواهد کرد.
ملکی افزود: در این راستا اطلاعات راه های ارتباطی استان کردستان را جمع بندی کرده و در هفته آینده در جلسه ای که با میرشفیع معاون محترم وزیر راه و شهرسازی در تهران خواهیم داشت، به وی ابلاغ خواهد شد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان در پایان با اشاره به ضرورت تکمیل راه کامیاران به سروآباد گفت: مناقصه این پروژه در سالجاری در یک برنامه کوتاه مدت به اجرا گذاشته شده و پیمانکار داده می شود.
مدیر ساخت وتوسعه راه های راه و شهر سازی کردستان نیز اظهار کرد: یکی از شهرستان های استان کردستان که دارای بیشترین راه های روستایی است، شهرستان سروآباد است.
وی به راه های روستایی اولویت دار شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت: مهمترین اولویت اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان در شهرستان سروآباد آسفالت راه روستایی بزرگترین روستای غرب کشور یعنی بیساران در این شهرستان است که هم اکنون نیز در دست اقدام است.
وی اضافه کرد: دومین اولویت راه های روستایی در شهرستان سروآباد محور دوآب پایگلان است که به موازات محور ارتباطی کامیاران سروآباد است که 10 کیلومتر آن باقی مانده است و تلاش خواهیم کرد در سالجاری حداقل 5 کیلومتر آن را آسفالت کنیم.
رامین محمودی از دیگر پروژه های اولویت دار شهرستان سروآباد را پروژه اورامان عنوان کرد و گفت: این پروژه نیز با توجه به ضرورتی که دارد، پیمانکار ان مشخص شده و به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
او از دیگر پروژه های مهم شهرستان سروآباد را محور ارتباطی ژریژه به روآر و کامیاران به سروآباد عنوان کرد.
سروآباد در 90 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهمترین هدف اداره کل راه و شهرسازی کردستان ارتقا شاخص های راه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات