خرید تضمینی 81 هزار تن گندم، جو و کلزا در خراسان رضوی

نجفقلی صالحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از زمان آغاز خرید تضمینی این سه محصول تاکنون خرید تضمینی 23 هزار تن جو، 57 هزار تن گندم و 850 تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: خرید تضمینی محصول جو با هدف ایجاد تعادل در بازار انجام می شود و تا زمانی که کشاورزان قادر باشند محصول خود را بالاتر از نرخ خرید تضمینی در بازار به فروش برسانند، خرید تضمینی ادامه دارد.
معاون سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بالاترین خریدار محصول گندم دولت است که به روش تضمینی این اقدام را انجام می دهد بنابراین کشاورزان می توانند کل محصول خود را به دولت بفروشند.
وی افزود: پارسال در مجموع 106 هزار تن جو، 471 تن گندم و 2700 تن کلزا به صورت تضمینی در خراسان رضوی خریداری شد.
صالحی به تداوم خرید تضمینی جو به قیمت هر کیلوگرم 10 هزار و 280 ریال اشاره و بیان کرد: امسال برداشت 500 هزار تن محصول جو از سطح 145 هزار هکتار مزراع زیر کشت در خراسان رضوی پیش بینی می شود.
وی همچنین پیش بینی کرد با افزایش دو برابری سطح زیر کشت کلزا در خراسان رضوی به 2600 هکتار، امسال پنج هزار و 500 تن این محصول از این سطح برداشت شود. قیمت خرید تضمینی هر کیلو گرم کلزا با 10 درصد رطوبت 25 هزار و 300 ریال است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
همچنین به برداشت 750 هزار تن گندم از 300 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم در استاان اشاره و بیان کرد: قیمت تعیین شده برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال جاری 12 هزار و 700 ریال است.
وی گفت: هیچگونه مشکلی در خرید تضمینی این محصولات وجود ندارد و تا زمانی که لازم باشد دولت گندم، جو و کلزا را به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری می کند.
خراسان رضوی یک میلیون و 100 هزار هکتار عرصه زراعی و باغی دارد.
7496/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرید تضمینی 81 هزار تن گندم، جو و کلزا در خراسان رضوی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات