معاون سیاسی استانداری بوشهر:گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی نیازمند مشارکت همه دستگاههاست

فتح الله حقیقی روز پنجشنبه درنشست مدیران دستگاههای فرهنگی استان بوشهر افزود: طراحی الگو و نظام اعطای نشان اقتصاد مقاومتی ، بهره گیری از ظرفیت رویدادها و آثار فرهنگی، هنری و رسانه ای برای افزایش و جلب مشارکت همگانی در حمایت از تولید ملی و اصلاح الگوی مصرف برای تحقق شعار سال به عنوان پروژه های تکلیفی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است.
وی یادآورشد: لازمه اجرای مسایل فرهنگی و اجتماعی مشارکت افراد و نهادهایی است که قرار است کار با نظر و ایده آنها سامان یابد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر اظهارداشت:باتوجه به اینکه گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی یک تکلیف ملی برای همه دستگاههای فرهنگی است برای تحقق این مهم در قالب نشست های هم اندیشی وضعیت موجود در این استان بررسی و متناسب با ظرفیت ها و قابلیت های استان کار پژوهش میدانی انجام خواهد شد.
حقیقی با بیان اینکه درک واقعیت های موجود به پیشبرد برنامه ها کمک خواهد کرد اضافه کرد: باوجود برخی واقعیت های مترتب بر چرخه تولید داخلی در مقایسه با کالای خارجی اما آنچه اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را عینیت می بخشد نیازمند تغییر نگرش و فرهنگ سازی است.
وی گفت:هرچند فرهنگ سازی مقوله ای زمان بر است اما برای زدودن برخی از باروهای غلط که در تضاد با اعتماد به کالای داخلی است باید در قالب گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی اجرایی و استمرار یابد.
معاون استانداری بوشهر افزود: برخی افراد در خارج برای زمین زدن اقتصاد مقاومتی تلاش می کنند و برخی افراد نیز در داخل بدلیل فقدان اطلاعات لازم همسو با آنها هستند که این امر ضرورت فرهنگ سازی و ارائه طریق توسط دستگاههای فرهنگی را دوچندان کرده است.
وی گفت: در اقتصاد مقاومتی اگر واقعیت های جامعه درک نشود هر اقدامی انجام شود صورت مساله را پاک کرده ایم برهمین اساس باید تصمیم ها مبتنی بر پژوهش باشد که از ظرفیت های پژوهشی دانشگاهها استفاده خواهد شد.
حقیقی یادآورشد: برای بستر سازی تحقق اقتصاد مقاومتی حتی آمادگی وجود دارد که از منظر امنتیی مسایلی که به تسهیل و عینی تر شدن موضوع کمک کندنیز تصمیم های لازم در استان بوشهر اتخاذ شود.
وی گفت: بدلیل اهمیت شعار سال، مدیریت ارشد استان بوشهر آمادگی دارد یکی از طرح های امید را به موضوع اقتصاد مقاومتی منوط به اینکه قابلیت اجرایی و سودمند جامعه باشد اختصاص دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری که توسط معظم له به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده است پروژه های پیشنهادی کارگروه های برنامه های ملی اقتصاد مقاومتی را برای اجرا در سالجاری تصویب کرده است.
حمیده ماحوزی افزود: در همین راستا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دستگاه مجری ، مسئول اجرای دو پروژه اولویت دار در قالب گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی است.
وی یادآورشد: درسالی که به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده است ضروری است با مشارکت همه دستگاههای فرهنگی با درک صحیح برنامه های دولت امور را پیش ببریم .
7212/6045

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سیاسی استانداری بوشهر:گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی نیازمند مشارکت همه دستگاههاست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات