کیفیت انواع نان در زنجان مطابق با استانداردهای ملی سنجش می شود

رسول منصوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سنجش کارشناسی کیفیت نان در این استان مطابق با استاندارد 2628 (روش آزمون نان های سنتی) انجام می شود.
وی اظهار کرد: این استاندارد در ارتباط با تعیین ویژگی های فیزیکی، شیمیایی، روش عرضه، نمونه برداری و روش های آزمون انواع نان های سنتی متداول شامل سنگک، بربری، تافتون و لواش که به صورت دستی و یا ماشینی در واحدهای نانوایی تهیه و عرضه می شود را در بر می گیرد.
منصوری افزود: با توجه به این استاندارد، نان باید دارای رنگ طبیعی مخصوص به خود بوده و عاری از سوختگی غیرعادی باشد و علاوه بر آن نیز نان باید دارای پخت کافی و یکنواخت بوده و حالت خمیری نداشته باشد.
وی بیان کرد: نان باید دارای پوسته ظریف بوده و حالت چرمی نداشته باشد، دارای ضخامت یکنواخت و عاری از پارگی و بریدگی غیر عادی باشد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14 استان زنجان ادامه داد: نان هنگام عرضه نیز نباید بیات و دارای بو و مزه غیر عادی باشد.
وی با اشاره به اینکه مواد غیرمتعارف در پخت انواع نان نباید مورد استفاده قرار گیرد، ابراز کرد: جوش شیرین، وجود مواد خارجی شامل، سنگ، شن، بقایای حشرات، مو و غیره و همچنین کپک زدگی نان از مواردی است در انواع نان ها نباید وجود داشته باشد.
منصوری خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده موارد غیرمجاز در نان های تولیدی، نمونه نان فاقد کیفیت ارزیابی و با متخلف برخورد می شود.
بر اساس آخرین سنجش کارشناسی کیفیت نان در مرکز پژوهش های غلات کشور، تمامی نان های تولیدی در استان زنجان طی ماه های اسفند سال 94 و فروردین امسال رتبه اول را به لحاظ کیفیت در کشور کسب کرد.
6085/7320

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کیفیت انواع نان در زنجان مطابق با استانداردهای ملی سنجش می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات