جشنواره آسمان هشتم امتداد نگرش عقلانی به دین است

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا درویش نژاد چهارشنبه شب در نخستین نشست برنامه ریزی شهرستانی ویژه دهمین جشنواره فرهنگی، هنری ورزشی آسمان هشتم در میناب با تشریح ابعاد مختلف زندگی امام رضا(ع) نقش امام هشتم شیعیان در اسکلت بندی و ترویج مبانی علمی دین اسلام بسیار برجسته توصیف کرد و اظهار داشت: ترویج فرهنگ منور رضوی مواد اولیه و مهم ساختار دینی است که باید در جامعه رواج پیدا کند.

وی هنر و اندیشه را بهترین وسیله برای ترویج، نشر و معرفی فرهنگ ناب رضوی معرفی کرد و گفت:جشنواره آسمان هشتم امتداد نگرش عقلانی به دین با بهره گیری از ابزار هنری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه با بیان این مطلب که روستای کردر در حوزه فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی با محور فرهنگ رضوی در کشور دارای جایگاه ویژه ای است، ضمن تاکید برافزایش و ارتقاء سطح کیفی جشنواره آسمان، افزود:تقویت و تداوم جشنواره ارزشی آسمان هشتم نیازمند عزم ملی همه دستگاه های فرهنگی کشور است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب نیز در این نشست با بیان این که جشنواره فرهنگی، هنری ورزشی آسمان هشتم از سلسله برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در کشور است، افزود:شهرستان میناب افتخار دارد که یک روستا میزبانی بخشی از جشنواره عظیم امام رضا(ع) است.

رضا اوژند ادامه داد:در تمام استان های کشور جشنواره های رضوی در مراکز استان برگزار می شود ولی در شهرستان میناب این جشنواره در روستای کردر رضوی برگزار می شود که بیانگر عشق و علاقه مردم این خطه به ائمه اطهار و پیشوای هشتم شعیان است.

وی برگزاری سه دوره موفق جشنواره سرود رضوی در سطح ملی در روستای کردر رضوی را نشانه عزم و همت بالای مردم این روستا در امور فرهنگی هنری دانست و گفت: مردم کردر رضوی با اهتمام خود در فعالیت های فرهنگی و ابراز محبت به ساحت امام رضا(ع) و کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) هر ساله در دهه کرامت، فضای منطقه را مملو از عطر رضوی می کنند.

رئبیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین کمبود فضای مناسب برای اجرای برنامه های فرهنگی را یکی از مشکلات جدی در میناب عنوان کرد و اظهار داشت: از مسئولان می خواهم در زمینه احداث مجتمع فرهنگی هنری در روستای کردر رضوی نهایت تلاش و جدیدت را به خرج دهند.

دبیر اجرایی جشنواره آسمان هشتم نیز در این نشست با اشاره به نحوه شکل گیری آسمان هشتم، اظهار داشت:این جشنواره از سال ۸۶ با هدف پرداختن به فرهنگ رضوی توسط جوانان و نوجوانان در روستای کردر راه اندازی شد.

ابراهیم ذاکری میزان مشارکت هر ساله در این جشنواره را بیش از سه هزار نفر جوان و نوجوان از نقاط مختلف شهرستان میناب ذکر کرد و افزود:جشنواره آسمان هشتم هر ساله همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز و تا میلاد امام هشتم ادامه دارد.

این فعال فرهنگی همچنین از برگزاری دهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم در میناب خبر داد و گفت:این جشنواره با بیش از ۲۶ رشته در دو بخش خواهران و براردان از ۱۴ مردادماه همزمان با آغاز دهه کرامت و چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در میناب آغاز به کار می کند.

ذاکری برگزاری هشت جشن در هشت روستا، همایش رضوی و برگزاری همایش ۵۰۰ نفری ویژه دختران از برنامه های ویژه این جشنواره است که در سایه اتحاد و همدلی و روحیه تعاون در میناب برگزار می شود.

جشنواره فرهنگی، هنری ورزشی آسمان هشتم در میناب از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است که هر ساله در دهه کرامت در روستای کردر رضوی میناب برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جشنواره آسمان هشتم امتداد نگرش عقلانی به دین است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات