طرح‌های احیای منابع آب‌های زیرزمینی در استان سمنان اجرایی می‌شود

ایرج حیدریان/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با اشاره به کمبود شدید منابع آبی در این استان گفت: در این راستا طرح‌های احیای منابع آب‌های زیرزمینی در استان سمنان اجرایی می‌شود و این مهم در نخستین اولویت شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، ایرج حیدریان عصر امروز در نخستین جلسه شورای اداری آب منطقه‌ای استان سمنان در سالن جلسات این اداره کل اظهار داشت: امروز تنها با تعادل بخشی و احیای منابع آبی زیرزمینی می‌توانیم خسارت‌های ناشی از کمبود آب را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اهتمام وزارت نیرو برای اجرای هرچه بهتر طرح‌های احیا و تعادل بخشی منابع آبی زیرزمینی خاطرنشان کرد: این مهم با فرهنگ سازی و آموزش و نیز همکاری مردم و بخش‌های مختلف اقتصادی و جامعه امکان پذیر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با بیان اینکه توسعه استان سمنان با برنامه ریزی منسجم برای بهره‌وری و مدیریت در مصرف آب‌های سطحی و زیرزمینی با سرعت بیشتری محقق می‌شود عنوان کرد: برش استانی برنامه‌های ابلاغی از سوی شرکت مادر تخصصی امور آب کشور در استان سمنان با دقت اجرایی می‌شود.

حیدریان با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در مدیریت مصرف آب متجلی می‌شود خاطرنشان کرد: بهره‌وری در مصرف آب بدون شک یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است و شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان این هدف را امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گرفته‌ است با جدیت دنبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه جلب مشارکت همه اقشار جامعه برای احیا و تعادل بخشی منابع آبی زیرزمینی در استان سمنان از سوی شرکت آب منطقه‌ای این استان پیگیری می‌شود گفت: سیاست‌های فرهنگ‌سازی و آگاه سازی مردم جامعه در این زمینه در استان سمنان اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با اشاره به اهمیت منابع آبی زیرزمینی در کشور برای وزارت نیرو تصریح کرد: امروز همه امور و نبض حیاتی وزارت نیرو به این منابع آبی وابسته است و برنامه ریزی دقیقی برای احیای این منابع انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح‌های احیای منابع آب‌های زیرزمینی در استان سمنان اجرایی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات