اجرای طرح نصب کنتور هوشمند آب در استان سمنان به اتمام رسید/سمنان کمترین چاه‌های آب غیرمجاز را در کشور دارد

چاه آب معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به طرح‌های اجراشده در راستای حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی این استان گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده اجرای طرح نصب کنتور هوشمند آب در استان سمنان به اتمام رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدرضا خاموشی عصر امروز در نخستین نشست شورای اداری شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان پس از حضور مدیرعامل جدید این شرکت در سالن جلسات این شرکت اظهار داشت: اجرای این طرح مهم در استان سمنان موفقیت‌آمیز بوده و امروز تقریباً همه چاه‌های آب این استان به کنتورهای هوشمند مجهز شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه نصب کنتورهای هوشمند آب سبب جلوگیری از اضافه برداشت مالکان چاه‌های آب در استان سمنان می‌شود خاطرنشان کرد: اجرای این طرح سبب مدیریت بیشتر بر استفاده منابع آبی زیرزمینی استان سمنان شده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به اینکه استان سمنان کمترین چاه‌های آب غیرمجاز در کشور را دارد تأکید کرد: بیشترین سهم از کسری مخازن آب‌های زیرزمینی استان سمنان مربوط به اضافه برداشت از چاه‌های آب مجاز استان سمنان است که با نصب این کنتورهای هوشمند این مهم نیز تا حدود زیادی مدیریت می‌شود.

خاموشی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته بسیاری از چاه‌های غیرمجاز استان سمنان برای پروانه بهره‌برداری تعیین تکلیف شده‌اند خاطرنشان کرد: مرحله بعدی انسداد چاه‌های آب غیرمجاز در استان سمنان بود که این طرح نیز هم‌اکنون در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه تاکنون طرح‌های متعددی در راستای احیا و تعادل بخشی منابع آبی زیرزمینی در استان سمنان اجرایی شده است اظهار داشت: طرح‌هایی مانند حفاظت کیفی منابع آبی استان سمنان و طرح تشکل آبران و نیز طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب (داناب) ازجمله این طرح‌هاست.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به اینکه اجرای دقیق و با برنامه طرح تعادل بخشی و احیای منابع آب زیرزمینی، تنها راه نجات استان سمنان از بحران کمبود آب است بیان کرد: امروز باید با مدیریت منابع آبی به دنبال احیا و تعادل بخشی این منابع حیاتی و ارزشمند و حفظ آن برای استفاده نسل‌های آینده باشیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح نصب کنتور هوشمند آب در استان سمنان به اتمام رسید/سمنان کمترین چاه‌های آب غیرمجاز را در کشور دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات