هیئت ورزش‌های روستایی اردبیل رتبه برتر همایش ورزش برای صلح را کسب کرد

علیرضا احدی رئیس هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اردبیل گفت: در نشست تخصصی روز جهانی ورزش برای صلح و دوستی، هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اردبیل توسط کمیسیون ملی یونیسکو – ایران به عنوان هیئت برتر انتخاب و تجلیل شد.

علیرضا احدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان با همکاری کمیسیون ملی یونیسکو – ایران و فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی جمهوری اسلامی ایران نشست تخصصی روز جهانی ورزش برای صلح و دوستی را برگزار کرد که هدف از برگزاری این نشست تخصصی، استفاده از ورزش برای ایجاد صلح و دوستی در اقصی نقاط جهان است.

وی گفت: هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اردبیل در قالب برگزاری این نشست تخصصی، توانسته است فرهنگ اصیل استان اردبیل را ارائه داده و بازی‌های محلی و بومی فراموش شده را اجرا و در قالب چاپ بروشور و دفترچه در میان حاضران پخش کنیم که این اقدام مورد تحسین وزیر ورزش و جوانان نیز قرار گرفت.

رئیس هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اردبیل افزود: خوشبختانه هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اردبیل، موفق‌ترین هیئت در رابطه با احیاء و ترویج بازی‌های بومی محلی و فرهنگ اصیل منطقه شناخته شده و توسط کمیسیون ملی یونیسکو – ایران به عنوان هیئت برتر انتخاب و تجلیل شد.

احدی با اشاره به سایر برنامه‌های فرهنگی هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اردبیل، تصریح کرد: برای دومین سال متوالی هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان اردبیل در سرای سالمندان کهریزک حاضر شده و در روز نیمه شعبان، برنامه‌های مختلفی از جمله پخت نان محلی، اجرای بازی‌های بومی محلی و رقص سنتی و موسیقی عشایر را در این محل اجرا کرده است.

وی بیان کرد: ازهیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اردبیل برای اجرای برنامه‌ در کاخ نیاوران دعوت رسمی شد که با حضور سفیران کشورهای مختلف در ایران برگزار شد و هیئت بازی‌های بومی محلی استان اردبیل و استان گیلان در این مراسم بازی‌های بومی محلی را به اجرا درآوردند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هیئت ورزش‌های روستایی اردبیل رتبه برتر همایش ورزش برای صلح را کسب کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات