هشت مرکز سنجش، سلامت نوآموزان استان سمنان را ارزیابی می کنند

محمدرضا خادمیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در فرآیند سنجش سلامت نوآموزان، آمادگی تحصیلی، شنوایی، بینایی و سلامت جسمانی نوآموزانی که در سال تحصیلی 94-95 وارد کلاس اول ابتدایی می شوند، مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: در شهرستانهای سمنان، گرمسار، دامغان، مهدیشهر و میامی یک پایگاه و در شاهرود سه پایگاه، سنجش سلامت نوآموزان را انجام می دهند.
خادمیان با اشاره به اینکه نوآموزان پس از ثبت نام در مدرسه ابتدایی، از طریق سامانه الکترونیکی به پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان معرفی می شوند، ادامه داد: خانواده ها هنگام مراجعه برای انجام فرآیند سنجش سلامت نوآموزان، باید شناسنامه خود و شناسنامه و کارت واکسیناسیون نوآموز خود را به همراه داشته باشند.
وی گفت: برای انجام فرآیند سنجش سلامت برای هر نوآموز 140 هزار ریال هزینه از خانواده ها دریافت می شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان سمنان گفت: پیش بینی می کنیم حدود 10 هزار و 300 نوآموز تابستان امسال در مراکز سنجش سلامت نوآموزان استان سمنان مورد ارزیابی قرار گیرند.
وی خاطرنشان کرد: اگر نوآموزی در هر کدام از بخشهای آمادگی تحصیلی، شنوایی، بینایی و سلامت جسمانی، دارای مشکلی باشد به مرحله تخصصی همان بخش ارجاع می شود و اگر در این مرحله نیز دارای مشکل باشد، نوآموز برای ثبت نام به مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه ارجاع داده می شود و یا خانوادهها برای آمادگی بیشتر نوآموز، باید یکسال با نوآموز کار کنند.
خادمیان با اشاره به انجام آزمایشی سنجش سلامت نوآموزان شهرسمنان در زمستان 94 گفت: هزار و 709 نوآموز در این مرحله در سمنان ارزیابی شدند و پیش بینی می کنیم تابستان 95 در استان هشت هزار و 500 نوآموز دیگر در هشت پایگاه سنجش سلامت مورد ارزیابی قرار گیرند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان سمنان یاد آور شد: در تابستان 94 تعداد 10 هزار و 906 نوآموز مورد سنجش سلامت قرار گرفتند که حدود 50 نوآموز به مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه معرفی شدند.
در استان سمنان هزار و 200 دانش آموز شامل 660 دانش آموز در 20 مدرسه دانش آموزان با نیازهای ویژه و 540 دانش آموز در مدارس عادی به صورت تلفیقی فراگیر، در حال تحصیل هستند.
مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه، مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی، دور اول متوسطه پیش حرفه ای و دور دوم متوسطه حرفه ای را شامل می‌شود.
استان سمنان حدود 108 هزار دانش آموز دارد.
6103/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشت مرکز سنجش، سلامت نوآموزان استان سمنان را ارزیابی می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات