پلیس مالزی کمبود اطلاعاتش در مورد کودک آزار انگلیسی را به گردن پلیس لندن انداخت

به گزارش ایرنا، 'خالد ابوبکر' بازرس کل پلیس مالزی در جمع خبرنگاران، گفت که پلیس می خواهد از این مجرم سوال کند و احتمال داد خواستار استرداد این انگلیسی شود.
وی در حالی که اعلام کرد تنها دو کودک مالزیایی که مورد آزار جنسی این فرد انگلیسی شناسایی شده اند، از فقدان اطلاعات طرف انگلیسی در مورد این متهم که در دست پلیس مالزی بوده ابراز تاسف کرد.
این در حالی است که پلیس انگلیس این جوان را متهم به 71 کودک آزاری ده ها کودک کرده است.
دادگاه 'اولد بیلی' انگلیس 'ریچارد هوکلی' 30 ساله از استان 'کنت' را به اتهام آزار و اذیت جنسی 23 کودک مالزیایی و کامبوجی 6 ماهه تا 12 ساله از سال 2006 تا سال 2014 میلادی مجرم شناخت و به 22 بار حبس ابد محکوم کرد و حداقل بایستی بابت هر دوره، 23 سال در زندان باقی بماند.
گزارش رسانه های انگلیسی نشان می دهد والدین این جوان نسبت به رفتارش شک کرده و وی را به پلیس معرفی کرده اند.
بازرس کل پلیس مالزی در ادامه گفت که بهتر می شد بین پلیس بریتانیا و مالزی همکاری اتفاق می افتاد پیش از آنکه در دسامبر سال 2014 'ریچارد هوکلی' دستگیر شد.
وی گفت: به ما فقط اطلاع داده شد که این فرد مشکوک است اما زمانی که ما درخواست اطلاعات بیشتری در مورد قربانیان کردیم، اطلاعاتی به ما ارائه نشد.
بازرس کل پلیس مالزی که سخنانش نشان می داد از ماجرای محاکمه این کودک آزار انگلیسی شوکه شده است، گفت: تنها زمانی که پرونده به دادگاه لندن رفت، ما متوجه شدیم که بسیاری از قربانیان مالزیایی بوده اند و در حال حاضر ما قادر به شناسایی دو نفر از قربانیان شده ایم.
با این حال خالد اعتقاد دارد امکان همکاری با انگلیس محدود است، چرا که 'تحت قوانین اروپا آنها نمی توانند با کشورهایی که مجازات اعدام در آنها اجرا می شود، همکاری کنند'.
پلیس مالزی اکنون می خواهد با 'ریچارد هوکلی' برای دریافت اطلاعات بیشتر در زندان انگلیس مصاحبه کند و در حال بررسی امکان استرداد وی به کوالالامپور است.
'پیتر راک' قاضی انگلیسی این پرونده گفته است که متجاوز انگلیسی هیچگونه احساس واقعی پشیمانی از کارهای زشتی که صورت داده است، ندارد.
برخی منابع شمار کودکان مالزیایی که مورد اذیت و آزار جنسی 'ریچارد هوکلی' قرار گرفته‌ اند را بیش از 200 کودک اعلام کردند که به طور عمده متعلق به طبقات فقیر شهر کوالالامپور پایتخت مالزی هستند.
این جوان متجاوز انگلیسی ضمن تهیه عکس و فیلم از قربانیانش، آنها را بر روی یک وب‌ سایت که آن را 'وب سیاه' می ‌نامیده، منتشر کرده است.
پلیس در بررسی اولیه بیش از 20 هزار تصویر نامناسب از رایانه وی کشف کرد که در میان آنها تصاویری از آزارهای جنسی اش به کودکان دختر و پسر وجود داشت.
این جوان متجاوز انگلیسی کریسمس سال 2014 میلادی پس از دریافت گزارش ‌هایی از سوی پلیس استرالیا در مورد این وب سایت و معرفی والدینش هنگام ورود به فرودگاه 'گاتویک' لندن توسط ماموران دستگیر شد.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پلیس مالزی کمبود اطلاعاتش در مورد کودک آزار انگلیسی را به گردن پلیس لندن انداخت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات