نظارت تیم های بازرسی بر داروخانه های بیمارستانی

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر رسول دیناروند در خصوص وضعیت نظارت بر داروخانه های بیمارستانی، گفت: پایین بودن کیفیت داروهای داروخانه های بیمارستان های دولتی را قبول ندارم چرا که تمام داروهایی که مجوز لازم را از سازمان غذا و دارو اخذ کرده اند، کیفیت مناسب برای مصرف را دارند.

وی با اشاره به تشکیل گروه بازرسی نظارت بر داروخانه های بیمارستانی در سال گذشته، افزود: نتیجه تمام بازرسی ها به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد. زیرا، اشکالات متعددی در بازرسی ها شاهد بودیم که اگر برطرف نشود قطعا برخورد می کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: اینکه یک پزشک یا بیمار بخواهند برند خاصی را ترجیح دهند و انتظار پرداخت هزینه آن توسط دولت و طرح تحول سلامت را داشته باشند، انتظار به جایی نیست.

دیناروند با بیان اینکه سیاست وزارت بهداشت در بیمارستان های دولتی کنترل هزینه هاست، عنوان کرد: اگر ۲ داروی مورد تایید سازمان غذا و دارو با قیمت های متفاوت وجود داشته باشد داروی با قیمت پایین تر را ترجیح می دهیم. این سیاست درست است و ادامه می دهیم.

وی ادامه داد: مردم در مراجعه به بیمارستان های دولتی به طور میانگین ۳ تا ۶ درصد هزینه ها را می پردازند بنابراین بخش عمده ای از پرداخت هزینه ها بر عهده دولت است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نظارت تیم های بازرسی بر داروخانه های بیمارستانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات