49 هکتار بافت فرسوده در شهر آبیک وجود دارد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، علی رحمانی در نخستین نشست ستاد باز آفرینی پایدار محدوده های شهری، افزود: با توجه به وجود 49 هکتار بافت فرسوده در شهر آبیک، آن چه که باید در دستورالعمل و خروجی این ستاد در سطح کشوری، استانی و شهرستانی مورد توجه قرار گیرد، استفاده از امکانات و تجهیزات موجود به نحوه مطلوب و بهینه است.
وی با بیان اینکه هرچند در بافت های فرسوده تکنولوژی و ساخت و ساز زیبا وجود ندارد، اما زندگی در آن همچنان جریان دارد، ادامه داد: بافت های جدید، به خصوص طرح خوب و ارزان مسکن مهر به دلیل مشکل در زیرساخت های آن از جمله کمبود مدرسه، پارکینگ و مسجد در آن، با مشکل بزرگی مواجه هستند اما در محله های قدیمی چنین مشکلاتی وجود ندارد.
فرماندار آبیک یادآور شد: باید بافت قدیمی شهر را با آسان سازی منابع دسترسی، بازگشایی معابر و بهسازی امکانات جدید آن با توجه به زیرساخت های موجود، بازآفرینی و با ساخت منظری خوب، فقرزدایی و فرهنگ سازی شوق ماندن با علاقه در این نوع از محله ها را در بین مردم تقویت کرد.
فرماندار آبیک در پایان با اشاره به معرفی سه شهر از هر استان در طرح بازآفرینی بافت های شهری، افزود: این شهر می تواند به عنوان یکی از شهرهای پایلوت استانی در جهت کارآمدی محله های فرسوده آن معرفی شود.
شهرستان آبیک در 55 کیلومتری شرق استان قزوین واقع شده است.
6101/8054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «49 هکتار بافت فرسوده در شهر آبیک وجود دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات