نامه جوانان حزب اسلامی کار به منتخبین ملت در مجلس دهم


سازمان جوانان حزب اسلامی کار با صدور نامه ای به منتخبین مردم در مجلس دهم شورای اسلامی بر ضرورت توجه به نقد سازنده، بهبود وضعیت معیشت مردم و تلاش برای حفظ حقوق مدنی مردم تاکید کردند.
به گزارش ایسنا، متن این نامه به شرح زیر است:
باسلام و درود بر روح بلند و پرفتوح رهبر امت اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و خلف صالح آن امام همام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نیز راهیان سبیل بر حق و شهیدان والامقام، ضمن عرض تبریک و تهنیت بر همه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، منتخبان ملت و خدمتگزاران امت شریف ایران اسلامی که بار دیگر درجهت پیشرفت و اعتلای میهن عزیزمان ایران و نیز به قصد خدمت خالصانه و با توکل به عنایات حضرت حق ، در صحنه انتخابات پرشور اخیر، منتخب آرای حداکثری مردم گردیده اند که از خداوند منان توفیق و سربلندی همه بزرگان و عزیزان را مسئلت میداریم.
اینک که به لطف باری تعالی و مشارکت همگان ونیت خدمتگزاری صادقانه بر مسند حیاتی و ارزشمند قانون گذاری نشسته اید و نیز براین رکن رکین و اهمیت هر چه تمام آن واقف و آگاهید به استحضار مبارک مطالباتی چند از خواسته های مردمی و چندان همگانی را به طور موجز و مختصر به سمع و نظر گرامیتان میرسانیم:
1)اهتمام به اصل (نمایندگی) و نیابت از مردم در قانون گذاری و نظارت بر قوانین و توجه به خواسته های مردمی در صحنه تصمیم گیری‌های عمومی از اهم وظایف نمایندگان می باشد که این مفهوم برتافته از حق شرعی و قانونی مردم است و شایسته است نمایندگان با وقوف کامل به این موضوع اصیل در هر شرایطی بدور از تاثیر پذری و تاسی از منافع گروهی و غیر عام المنفعه در حفظ و اعاده حقوق ملت کوشا باشند.
2 )ضرورت (پاسخ گویی) و (مسوولیت پذیری) در همه وظایف محوله و مشروحه قانون اساسی و پایبندی به اصول قانونی و شرعی که مقتضای حفظ منفعت عمومی است .
حضرت علی (ع) در نامه ای به مالک اشتر در خصوص مسوولیت پذیری و پاسخ گویی متقابل مردم و زمام داران میفرمایند:( کلکم راع و کلکم مسوول عن رعیته) همه شما نگهبان و مسوول عملکرد و رفتار یکدیگرید.
3 )ضرورت پایبندی و پذیرش (انتقاد سازنده) و نقد منصفانه بر عملکرد قانونی همه مسوولین و خدمتگزاران بدور از تخریب و هتک آبروی خدمتگزاران مومن در همه ارکان مقدس جمهوری اسلامی و اهتمام به اصلاح امورخویش و سپس اصلاح در کل ارکان و اصناف کشور.حضرت علی (ع) در خصوص (انتقاد پذیری) و (حق اعتراض و انتقاد) مردم ، همگان را به نقد خویش و مشورت در برقراری عدالت اجتماعی دعوت میکند:( فلا تکفوا عن مقاله بحق او مشوره بعدل ، فانی لست فی نفسی فوق ان اخطی)از گفتن حق یا مشورت در عدالت خودداری نکنید، زیرا خود را برتراز آن که اشتباه کنم و از آن ایمن باشم نمی دانم
4)ضرورت اهتمام در تامین رفاه عمومی ، رسیدگی به تهیدستان و فراهم ساختن امکانات رفاهی ، خدماتی ، درمانی و معیشتی یکسان برای همه طبقات و اقشار و تلاش برای حفظ حقوق مدنی و شهروندی مردم از برجسته ترین وظایف نمایندگان است که این مهم جز احاطه کامل بر شرایط حاکم بر وضع موجود و تلاش برای راهیابی به اصلاح و بهبود آن میسر نمی‌گردد.
5 ) ودر پایان به عنوان حسن ختام دربحث و دوری از اطاله کلام ،خود و همگان را به پذیرش ضابطه ای کلی و شرطی اساسی در تحقق (عدالت) دعوت می‌کنم .حق (آزادی) و ( اعاده آزادانه ) حق که در کلام معصومین و سیره عملی و نظری ایشان مکررا بیان گردیده و به عنوان اصلی ترین حقوق شناخته شده در فضای حاکم بر بشر جدید در نگاه اندیشمندان است.حضرت امیر (ع) در نقلی از پیامبر اکرم (ص) میفرمایند:( انی سمعت رسول الله فی غیر موطن ، لا تقدس امه الا یاخده فیها حق ضعیف عن القوی غیر متتعتع)هیچ امتی به اعتلا و رستگاری نرسد مگر آنکه در آن امت حق ضعیفان از قوی دستان بدون لکنت زبان ستانده شود.
وماالله بغافل عما تعملون...
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامه جوانان حزب اسلامی کار به منتخبین ملت در مجلس دهم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات