تصویب قوانین جدید در کنست برای مشروعیت بخشی به جنایت‌های صهیونیست‌ها

القوات الاسرائیلیة رژیم صهیونیستی با تیراندازی به سمت جوانان فلسطینی و تخریب منازل در کرانه باختری، کوچاندن فلسطینیان از منازل شان در قدس و تخریب روستاها در فلسطین اشغالی سال ۱۹۴۸، همچنان به جنگ نژاد پرستانه خود علیه فلسطینی‌ها ادامه می‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رژیم صهیونیستی علاوه بر تیراندازی به سمت جوانان فلسطینی و تخریب منازل آنها در کرانه باختری و کوچاندن فلسطینیان، با تصویب قوانین نژاد پرستانه علیه فلسطینیان سعی در مشروعیت بخشی به جنایت های خود را دارد.

از زمان آغاز انتفاضه قدس در اوایل ماه اکتبر سال گذشته، مراجع صهیونیستی تمام تلاش خود را برای مهار این انتفاضه از طریق تصویب قوانین متعدد به کار گرفته اند که آخرین مورد از آنها تصویب قانونی بود که امکان صدور حکم اعدام علیه فلسطینیان متهم به اجرای عملیات های مقاومتی را می داد.

روزنامه هاآرتص در همین راستا اعلام کرد که اویگدور لیبرمن وزیر جنگ جدید رژیم صهیونیستی خواستار صدور حکم اعدام برای افرادی شده است که حکمی از سوی دادگاه های نظامی؛ و نه دادگاه های مدنی علیه آنها صادر می شود. در این صورت، حکم اعدام تنها بر روی اسرای فلسطینی دربند زندان های صهیونیستی اجرا می شود، اما صهیونیست هایی که به ارتکاب جنایت علیه فلسطینی ها محکوم شده اند، بر خلاف اسرای فلسطینی که در دادگاه های نظامی محاکمه می شوند، در دادگاه های مدنی اسرائیل محاکمه می شوند و از همین رو، طبق درخواست لیبرمن، حکم اعدام شامل آنها نمی شود.

تصویب 66 قانون طی یک سال

مرکز پژوهش های فلسطینی "مدار" در رام الله اعلام کرده است که کنست صهیونیستی طی یک سال گذشته (یعنی از زمان برگزاری انتخابات در بهار سال 2015 تا مارس گذشته) 66 مورد از قوانین نژاد پرستانه و مغایر حل منازعه فلسطینی ـ صهیونیستی را مورد بررسی قرار داده است.

این مرکز طی بیانیه ای خاطر نشان کرد که این مساله، خطرناک و در عرصه تصویب قوانین نژاد پرستانه اسرائیلی که به ویژه طی 10 سال اخیر روند فزاینده ای به خود گرفته، بی سابقه است.

در ادامه این بیانیه آمده است که 6 مورد از این قوانین به صورت نهایی تصویب شده اند و علاوه بر این، 6 قانون دیگر در شور اول به تصویب رسیده و باید در شور نهایی هم مورد بررسی قرار گیرد. 8 قانون دیگر در شور مقدماتی تصویب شده اند و 46 قانون دیگر هم در دستور کار کنست قرار دارند و احتمال تصویب کامل تعداد زیادی از این قوانین وجود دارد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مرکز پژوهش های فلسطینی "مدار" خاطر نشان کرد که از جمله این قوانین می توان به قانون تغذیه اجباری اسرای اعتصاب غذا کننده، ممنوع کردن پرتاب سنگ و قرار دادن آن در ردیف "اقدامات تروریستی" و حذف جرم تروریستی بودن از عملیات های گروهک های تروریستی صهیونیستی اشاره کرد؛ به طوری که این جنایت های آنها به عنوان "جنایت های مکروه" دسته بندی می شوند.

از جمله قوانینی هم که در دستور کار کنست قرار دارند، می توان به 16 قانون اشاره کرد که خواستار الحاق عملی کرانه باختری به اراضی تحت اشغال رژیم صهیونیستی هستند. دو قانون دیگر نیز علیه مساجد و کلیساها و یک قانون علیه مسجد مبارک الاقصی تهیه و خواستار فراهم شدن زمینه اقامه آیین های تلمودی در صحن های مسجد الاقصی شده است.

قوانین جدید نمی تواند باعث ترس و وحشت ما شود

یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی "حماس" در واکنش به تصویب این قوانین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی سعی در مشروعیت بخشی به قوانین بر اساس میل و خواست خود را دارد تا به راحتی فلسطینیان را به خاک و خون کشیده و از بازخواست و محاکمه بین المللی هم نجات پیدا کند.

در همین رابطه یحیی موسی تصریح کرد که رژیم صهیونیستی قوانین مورد نظر خود را که به تحقق اهداف آن در زمینه کشتار شمار بیشتری از فلسطینیان و حبس آنها در زندان ها و آواره کردن آنها از اراضی خود کمک می کند، اجرا می کند.

موسی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی سعی دارد با استفاده از این قوانین به کشتار فلسطینیان مشروعیت ببخشد، اعلام کرد که این رژیم فلسطینیان را به شکل بی رحمانه در شهرهای مختلف کرانه باختری و قدس اعدام میدانی می کند، اما اکنون سعی در مشروعیت بخشی به این کشتارها از طریق تصویب قوانین جعلی را دارد.

وی افزود قانون جدید اعدام فلسطینیان نمی تواند عزم شهروندان فلسطینی برای مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی و اجرای عملیات های مقاومتی علیه نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست را تضعیف کند.

حرکت سریع به سمت فاشیسم

در همین راستا، جمال زحالقه نماینده عرب زبان کنست صهیونیستی هم اعلام کرد که افزایش قوانین نژاد پرستانه علیه فلسطینیان نشانه گرایش دولت صهیونیستی به سمت فاشیسم و حذف و ترور است و این قوانین جدید در راستای تلاش ها برای متوقف کردن انتفاضه قدس، کوچاندن فلسطینیان از منازل و اراضی خود در قدس و فلسطین اشغالی سال 1948 صورت می گیرد.

وی افزود تمامی قوانین صهیونیستی ناقض قوانین بین المللی و حقوق بشر و حتی کنوانسیون های ژنو هستند و با اصول و قواعد معاهدات حقوق بشر منافات دارد.

زحالقه تصریح کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تحریک علیه فلسطینیان در فلسطین اشغالی و رهبران آنها سعی در کسب محبوبیت بی ارزش در جامعه صهیونیستی را دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصویب قوانین جدید در کنست برای مشروعیت بخشی به جنایت‌های صهیونیست‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات