ریل گذاری شش و نیم کیلومتر از خط دوم قطار شهری مشهد

کیانوش کیامرز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات ریل گذاری خط دوم قطار شهری مشهد دی پارسال آغاز شد و تاکنون شش و نیم کیلومتر آن در حدفاصل طبرسی تا راه آهن به انجام رسیده است.
وی ادامه داد: همچنین عملیات ساخت شش ایستگاه برای مرحله نخست این خط از طبرسی تا میدان شهدا در دست اجراست.
مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: طبق برنامه ریزی تا اوایل مهر امسال مرحله نخست خط دوم قطارشهری مشهد از طبرسی تا میدان شهدا به بهره برداری می رسد.
وی افزود: عملیات حفاری خط سوم قطارشهری مشهد نیز نیمه دوم فروردین امسال آغاز شد و تاکنون 230 متر آن حفاری شده است.
کیامرز ادامه داد: دستگاه حفار تی.بی.ام دوم نیز از میدان سعدی به مسیر حفاری خط سوم منتقل شده و در حال مونتاژ است.
وی گفت: همچنین سه رام قطار برای خط دوم قطارشهری مشهد شامل 15 واگن که اوایل اردیبهشت ماه وارد گمرک بندرعباس شد، به زودی به مشهد می رسد.
در مجموع چهار خط برای قطار شهری مشهد تعریف شده که خط یکم آن به طول 19 کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد، اسفند ماه سال 1389 به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه بطور میانگین 120 هزار نفر در این مسیر جا به جا می شوند.
مسیر توسعه 4.5 کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر پارسال به بهره برداری رسید و فرایند مسافرگیری آن آغاز شد.
عملیات حفاری 14،5 کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی توسط دو دستگاه تی.بی.ام از تیرماه 1390 آغاز شد و پانزدهم بهمن ماه پارسال به پایان رسید.
عملیات حفاری خط سوم قطارشهری مشهد نیز به طول 28،5 کیلومتر که مسیر شهرک ابوذر تا قاسم آباد را پوشش می دهد از نیمه دوم فروردین امسال آغاز شده است.
مطالعات خط چهارم قطار شهری مشهد هم که قرار است از خواجه ربیع آغاز و با عبور از میدان شهدا با امتداد به سوی حرم مطهر رضوی از ضلع شمالی حرم عبور کرده و به قلعه ساختمان و جاده سرخس منتهی شود، مرحله پایانی خود را طی می کند.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ریل گذاری شش و نیم کیلومتر از خط دوم قطار شهری مشهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات