60 درصد غرامت بیمه کشاورزان خراسان رضوی پرداخت شد

محمودرضا فرزانه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا طلب کشاورزان را از این بابت 120 میلیارد ریال ذکر و بیان کرد: طی سال زراعی گذشته 63 هزار و 500 قرارداد بیمه در بخشهای دام، طیور، آبزیان، زراعت، باغبانی و منابع طبیعی منعقد شد.
وی این قراردادها را شامل 152 هزار هکتار مزرعه، 25 هزار هکتار باغی، یک میلیون واحد دامی و 212 هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی برشمرد.
معاون بانک کشاورزی خراسان رضوی افزود: بر اساس برآوردها، در جریان حوادث و پدیده های طبیعی 58 هزار و 500 کشاورز در مجموع این استان 300 میلیارد ریال خسارت دیده اند.
وی عمده خسارتها را مربوط به دام، طیور، آبزیان و زراعت ذکر و بیان کرد: پرداخت این غرامتها برای کشاورزانی که عموما خرده مالک و دارای کشت و کار و دام محدود هستند بسیار اهمیت دارد.
فرزانه ادامه داد: 75 درصد منابع صندوق بیمه کشاورزی توسط دولت تامین می شود، تا پایان سال 1393 بانک کشاورزی با تعهدی که دولت داده بود از منابع خود غرامت کشاورزان را پرداخت می‌کرد اما از پارسال با محدودیت منابعی که از سوی بانک مرکزی ایجاد شد این امر متوقف گردید و اختیار و اجازه این کار از بانک کشاورزی گرفته شد.
وی گفت: تنها مرجع پاسخگوی خسارت دیدگان در این حوزه بیمه کشاورزی است چون هیچ اعتباری از سایر منابع برای این بخش پیش بینی نشده بنابراین استمرار خسارتها وضعیت کشاورزان را دشوارتر نموده است.
معاون بانک کشاورزی خراسان رضوی افزود: هم اکنون پرداخت غرامت باقیمانده سال گذشته در بخشهای طیور، دام صنعتی و باغداران به ویژه انگور که شرایط نامناسبی دارد از جمله اولویتها است.
یک میلیون و 200 هکتار زمین در خراسان رضوی زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی است. از این سطح سالانه 7،11 درصد تولیدات بخش کشاورزی ایران برداشت می شود.
در مجموع 25 درصد اشتغال خراسان رضوی متعلق به بخش کشاورزی است.
1906/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «60 درصد غرامت بیمه کشاورزان خراسان رضوی پرداخت شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات