استاندار گیلان: هر کار صنعتی را بدون پیوست زیست محیطی جایز نمی دانیم

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه تصفیه خانه یکی از شرکت های داروسازی واقع در شهر صنعتی رشت، با بیان این مطلب اظهار کرد: امروز، پیوست زیست محیطی در هر پروژه ای، سیاست دولت و تاکید رئیس جمهوری است.
وی افزود: گامی که اکنون برداشته شده، پس از حدود چهار دهه است که این دولت، با وجود محدودیت های اعتباری، انجام می دهد.
استاندار گیلان رعایت مسائل زیست محیطی و راه اندازی تصفیه خانه فاصلاب ها در واحدهای صنعتی را از وظایف شهرک های صنعتی ذکر و اضافه کرد: دستگاه های اجرایی باید همراهی کنند و شرکت شهرک های صنعتی باید بدنبال این باشد که سیمای شهرک صنعتی، سیمای زیست محیطی باشد.
وی ادامه داد: انتطار داریم شهرک صنعتی الگوسازی کند مثل اقداماتی که منطقه آزاد انزلی انجام داده است.
وی یادآور شد: کارهایی که منطقه آزاد انجام داده، پایلوت و الگوست و شهرک های صنعتی می توانند الگوسازی کنند.
نجفی با بیان اینکه ما محیط زیست را همراهی می کنیم، اضافه کرد: گامی که دولت بر می دارد، در راستای منویات رهبری ، اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی است.
مراسم افتتاح پروژه تصفیه خانه یکی از شرکت های داروسازی واقع در شهر صنعتی رشت، با حضور سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد.
ساخت این تصفیه خانه به مساحت یک هزار مترمربع، از سال 1391 شروع شده، ورودی فاضلاب آن 200 متر مکعب در روز و هزینه ساخت آن 25 میلیارد ریال است. این تصفیه خانه، بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی رشت است.
7296/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار گیلان: هر کار صنعتی را بدون پیوست زیست محیطی جایز نمی دانیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات