پیشگیری وقوع جرم از قلع و قمع ساختمانی تاثیر بیشتری دارد

به گزارش خبرنگار مهر، هادی هاشمیان شامگاه چهارشنبه درهم اندیشی دستگاه قضا با حقوق محیط زیست اظهار کرد: وقتی آپارتمان ساخته شده ای را تخریب و قلع و قمع می کنیم تنها آن را به زباله تبدیل می کنیم.

وی ادامه داد: این زمینی که در آن ساختمان تخریب شده کشاورزی نخواهد شد و دوباره به محیط زیست و منابع طبیعی برنمی گردد. قبل از هر قلع و قمعی که اجرا می کنیم اول باید اشخاص و دستگاه های اجرایی که به موقع ورود پیدا نکرده اند و ساکت مانده است را مجازات کنیم.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: اگر ریزگردها به استان های شمالی و گلستان هم سرایت کرده است به دلیل این است که پیشگیری از وقوع جرم را فراموش کرده ایم.

وی با بیان اینکه هرچقدرآگاهی و سطح اطلاعات مردم بالا برود کفه ورود جرم و جرایم کاهش پیدا می کند، افزود: پیشگیری از وقوع جرم در استان گلستان قابلیت اجرا دارد و دستگاه های فرهنگی، صداو سیما و رسانه ها در پیشگیری امکان ورود دارند.

هاشمیان با اشاره به قانون پیشگیری از وقوع جرم ادامه داد: این قانون امکان اجرا دارد و در تمام عرصه ها می تواند ورود پیدا کند و در تمام آحاد زندگی مردم پیشگیری اولویت در درمان دارد.

وی تصریح کرد: فعالیت هایی که دادستان های محترم ما در استان گلستان در حوزه پیشگیری انجام داده اند جواب داده است و تجاوز و تعدی در امور محیط زیست و منابع طبیعی بسیار کمتر شده است و این به دلیل پیشگیری است.

رئیس کل دادگستری گلستان تاکید کرد: باید از ظرفیت تمام دهیاران، بسیج، شوراهای اسلامی روستاها و شهرها استفاده کنیم تا جرات تخلف وجود نداشته باشد.

وی همچنین با بیان اینکه تقوا محدود به یک عمل خاص نیست و باید در ماه مبارک رمضان تقوا را برای طول سال تمرین کنیم، ادامه داد: اگر امروزه مشکلات اجتماعی داریم به دلیل این است که تقوا رعایت نمی شود.

 هاشمیان افزود: اگر ما در بحث محیط زیست این همه تخلفات جرایم و پرونده های مختلف داریم به این دلیل است که ورع و تقوا فراموش شده است واگر تقوا وجود داشته باشد خیلی از این تخلفات کم می شود.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی استان گلستان در خصوص تقویت تقوا ورود پیدا کرده است، اظهار کرد: در مقایسه دوماه ابتدا امسال نسبت به سال گذشته ۱۳ هزار پرونده و حدود ۵۸۰۰جرم در استان کم شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان تصریح کرد: اگر تقوا را حاکم کنیم بسیاری از مشکلات ما در حوزه محیط زیست کم خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشگیری وقوع جرم از قلع و قمع ساختمانی تاثیر بیشتری دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات