پیش بینی اجرای ۱۰۰ برنامه فرهنگی توسط تبلیغات اسلامی کردستان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مختار کرمی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت: زیربنایی ترین اقدام برای حفظ تقویت هویت ملی و دینی ساختن فرهنگ جامعه است.

وی عنوان کرد: مامعتقدیم بسیاری ازآسیب های اجتماعی که امروزه دامنگیرجامعه ما شده باتوسل به فرهنگ غنی قرآنی و اسلامی برطرف خواهدشد به شرط آنکه توجه ویژه ازسوی مسئولان نظام به مقوله فرهنگ صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه امروزوجود تقابل ذاتی بین فرهنگ اسلام وانقلاب اسلامی بافرهنگ غرب وفرهنگ استکباری وظیفه  مسئولان رانسبت به گذشته سنگین تر می کند، اظهارداشت: علیرغم تلاش تمام دلسوزان حوزه فرهنگ متاسفانه فاصله زیادی به آرمان‌های مطلوب وموردهدف داریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ادامه داد: جایگاه و وضعیت فعلی فرهنگی جامعه مان به هیچ وجه راضی کننده نیست وبه فرموده مقام معظم رهبری باید دراین حوزه به صورت جهادی ورود پیدا کنیم.

حجت الاسلام کرمی  به برخی از تهدیدات، ضعف ها وآسیب ها وهمچنین  فرصت ها وظرفیت‌های فرهنگی اشاره کرد و اظهارداشت: عدم توجه  کافی واولویت قرار ندادن مقوله فرهنگ و مظلومیت بحث فرهنگ در تخصیص بودجه و کمبود اعتبارات از جمله ضعف های موجود در این حوزه است.

وی ادامه داد: فقدان تعامل وهمکاری مناسب بین دستگاه‌های فرهنگی به طوریکه به هیچ عنوان مدیریت واحدی دراین حوزه وجود ندارد، از دیگر ضعف های موجود در این راستا است.

وی عنوان کرد: می طلبد کارهای فرهنگی به دست نهادهایی بسپرده شود که رسالت ذاتی آنها انجام این کار ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یکی دیگر از آسیب ها و تنگناه‌ها را وجود اختلافات ونگاه‌های فرهنگی خواند و گفت: متاسفانه هرکس خودش رابهتر از دیگری می داند و اقدامات و فعالیت های دیگری رانفی می کند درحالی که ما می توانیم باتقسیم وظایف، بدرستی به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم.

حجت الاسلام کرمی افزود: علی رغم اینکه  سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان اصلی ترین نهادی که کار قرآنی می کند وصدها موسسه وخانه قرآن شهری و روستائی وهیات مذهبی قرآن وعترت تحت پوشش خود دارد، کمترین سهم را دربودجه های قرآنی دارا است.

وی با اشاره به  فرصت های موجود در استان کردستان، گفت: داشتن امنیت، بزرگترین نقطه قوت برای آغاز هر فعالیتی است که خوشبختانه به برکت خون شهدا، کردستان از این نعمت  و ظرفیت ارزشمند برخوردار است.

وی عنوان کرد چشم اندازاداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان حرکت به سوی قله های ترقی و پیشرفت براساس اندیشه های کلامی وقلمی امام راحل عظیم الشان ومقام معظم رهبری درحوزه اهل سنت وبرنامه های فرهنگی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان به مهم ترین وظیفه این اداره کل اشاره کرد و اظهارداشت: احیاء واشاعه فرهنگ ناب اسلام درهمه زمینه ها و تقویت روح ایمان وترویج اخلاق اسلامی درمیان مردم به ویژه نسل جوان و دفاع ازاصول اسلام واصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جمله مهمترین رسالت های ما است.

حجت الاسلام کرمی شناخت توطئه های فرهنگی و تبلیغی و مبارزه باانحرافات و مکتب های باطل و ونیز شناساندن خوبی ها وتشویق به انجام آن و ترسیم بدی ها و نشان دادن را گریز و منع از آن را از دیگر رسالت های این اداره کل ذکر کرد.

وی اعلام کرد: بابهره گیری ازرسانه های جمعی، تعامل بادستگاه‌ها و نهادهای حاکمیتی هدایت وبهره گیری ازظرفیت های مردمی برای سال جدید بیش از ۱۰۰  برنامه فرهنگی مهم و شاخص را پیش بینی کرده ایم.

وی اظهارداشت: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز، آمادگی کامل برای اجرای  تعداد برنامه مذکور در استان وجود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان بیان کرد: در حال حاضر هشت مجتمع فرهنگی نور باامکانات مناسب و چهار دبیرستان صدرا، ۶۴ خانه عالم و صدها موسسه قرآنی در استان فعالیت می کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی اجرای ۱۰۰ برنامه فرهنگی توسط تبلیغات اسلامی کردستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات