کنترل بارنامه حمل کالا در محورهای ارتباطی همدان توسط گشت نامحسوس

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی وصالی ناصح صبح پنجشنبه در جمع پرسنل حمل و نقل همدان گفت: در راستای نظارت دقیق بر حمل و نقل کالا در محورهای مواصلاتی استان همدان و از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه ها بارنامه، کارت هوشمند و صورت وضعیت های صادر شده  به صورت نامحسوس در جاده ها کنترل می شود.

وی گفت: با همکاری پلیس راه استان همدان و با برقراری گشت کنترل نامحسوس در بخش حمل و نقل کالا اسناد حمل شامل بارنامه،   قبض باسکول، کارت هوشمند راننده و کامیون توسط تیم های نظارتی و گشت های سیار در محورهای مواصلاتی استان  به صورت مستمر کنترل می شود.

وی از برخورد قانونی با رانندگان فاقد بارنامه خبرداد و عنوان کرد: رانندگان فاقد بارنامه علاوه بر جریمه پلیس راه  به کمیسیون ماده ۱۱ برای رسیدگی به تخلفات رانندگان حمل ونقل جاده ای ارجاع داده می شوند.

رئیس اداره حمل و نقل کالای استان همدان عنوان کرد: بازرسان اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان با دقت بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل نظارت می‌کنند و در صورت مشاهده تخلف با شرکت‌های خاطی برخورد خواهد کرد.

وصالی ناصح عنوان کرد: این اداره کل به صورت نامحسوس اقدام به شناسایی شرکت‌های بدون مجوز می‌کند و با هشدارهای لازم، زمینه را برای اخذ مجوز قانونی جهت فعالیت آنها فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه شرکت های حمل و نقل موظف به بررسی کارت هوشمند رانندگان و کامیون هستند، عنوان کرد: تنها زمانی که کارت هوشمند رانندگان  و کامیون مورد تائید قرار گرفت شرکت های حمل و نقل موظف به صدور بارنامه می هستند و درغیر این صورت صادر کردن بارنامه نوعی تخلف از سوی شرکت محسوب شده و به کمیسیون ماده ۱۲ برای رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل ارجاع داده می شوند.

رئیس اداره حمل و نقل کالای استان همدان بیان داشت: عمده تخلفات شركتهای حمل و نقل کالا شامل صدور بارنامه خارج از حوزه فعالیت، صدور بارنامه برای وسیله نقلیه فاقد کارت معاینه فنی و وسایل و تجهیزات ایمنی، صدوربارنامه صوری و استفاده غیرمجاز ازکارت هوشمند سایر رانندگان  بوده است.

وصالی ناصح عنوان کرد: آموزش های لازم در راستای کنترل اسناد حمل و قوانین و مقررات جدید اداره حمل و نقل کالا به نیروهای پلیس راه داده می شود .

وی افزود: اگر شهروندان درخصوص کمیت و کیفیت خدمات‌رسانی شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر نیز اعتراضی داشته باشند، می‌توانند شکایات خود را به صورت مکتوب به این اداره کل اعلام کنند تا در اسرع وقت به شکایت آنها رسیدگی ‌شود.   

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کنترل بارنامه حمل کالا در محورهای ارتباطی همدان توسط گشت نامحسوس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات