کیفیت هوای سردشت از مرز بحرانی هم گذشت

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر به دلیل پدیده گردو غبار کیفیت هوای این شهرستان در شرایط ناسالم و بحرانی است افزود: این امر امروز مشکلات زیادی برای مردم این منطقه بوجود آورده است.

وی با بیان اینکه میزان ذرات آلاینده هوا در این شهرستان به ۸۱۰ میکروگرم بر متر مکعب رسیده است که این میزان چندین برابر حد مجاز است گفت: این ریزگردها که از روز گذشته این شهرستان را فراگرفته برای چندمین بار متوالی است که این شهرستان را فرا می گیرد.

بایزیدی با اشاره به اینکه بروز این شرایط جوی موجب شده تا میزان دید به ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متر کاهش پیدا کند، از شهروندان سردشتی به ویژه بیماران قلبی و عروقی، کودکان و کهنسالان خواست تا بهبود این شرایط، از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند ...

وی افزود: سردشت به عنوان دروازه اصلی ورودی ریزگردها به استان آذربایجان غربی همواره با آلوده شدن هوا به گرد و غبار در بسیاری مواقع در شرایط اضطراری قرار می گیرد که این امر زندگی را برای هزاران مصدوم و جانباز شیمیایی این شهر مشکل کرده است.

براساس اعلام اداره هواشناسی، این شرایط تا اواخر این هفته در این منطقه تداوم خواهد داشت.

بر اساس شاخص کیفیت هوا (PSI)، وضعیت کیفی هوا بین ۰-۵۰ خوب، ۵۰-۱۵۰ آلودگی کم، ۱۵۰-۳۵۰ ناسالم، ۳۵۰-۴۲۰ خیلی ناسالم، ۴۲۰-۵۰۰ خطرناک، ۵۰۰-۶۰۰ خطرناک و بالاتر از آن به حد هشدار، بحرانی و اضطراری می رسد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کیفیت هوای سردشت از مرز بحرانی هم گذشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات