کوهنوردان قمی قله قالی کوه الیگودرز را فتح کردند

مهدی مصطفی لو در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: گروه کوهنوردی مهر توانست با حضور ۱۵ کوهنورد از استان قم در سفر به استان لرستان قله ۴۱۰۰ متری قالی کوه الیگودرز را فتح کند که البته فرود از آبشارهای شاهاندشت برنامه جنبی این گروه بود.

وی افزود: گروه آدینه دیگر گروه کوهنوردی استان قم بود که برنامه پیمایش دریاچه سوها به آبشار لاتون را اجرا کرد که ۱۶ کوهنورد قمی در این برنامه شرکت داشتند و این برنامه در استان اردبیل برگزار شد.

رئیس هیئت کوهنوردی استان قم گفت: گروه وتوس قم نیز پیمایش مسیر روستای آب بر طارم به قلعه رودخان را با تعداد شرکت کننده  ۱۳ نفر  شامل ۸ نفر کوهنورد مرد و ۵ نفر کوهنورد زن در دستور کار داشت که این برنامه با موفقیت انجام شد.

مصطفی لو بیان داشت: گروه سپهر دیگر گروه فعال کوهنوردی قم بود که صعود به قله شاه البرز با ارتفاع ۴۱۷۰ متر را در برنامه خود داشت که این برنامه با شرکت ۲۴ کوهنورد شامل ۱۸ کوهنورد مرد و ۶ کوهنورد زن برگزار شد و نزدیک به ۴۸ ساعت به طول انجامید.

وی عنوان کرد: گروه کوهنوردی فرهنگ این هفته ۲ برنامه مجزا را در دستور کار خود قرار داده بود چنان که برنامه اول این گروه صعود به قله سهند قله جام بود و در برنامه دوم، پیمایش دره زاغر و صعود قله دو برادران تفرش در استان مرکزی برنامه ریزی شده بود.

رئیس هیئت کوهنوردی استان قم تصریح کرد: صعود به سهند  قله جام به ارتفاع ۳۷۰۰ متر با شرکت ۳۵ نفر و پیمایش دره زاغر و صعود قله دو برادران تفرش به ارتفاع ۲۹۲۱ متر با حضور ۳۱ کوهنورد مرد و زن قمی به انجام رسید.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کوهنوردان قمی قله قالی کوه الیگودرز را فتح کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات