کاهش ورود پرونده به محاکم قضائی استان گلستان/پیشگیری از وقوع جرم اولویت دستگاه قضا

هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: در ۲ ماه گذشته ورود پرونده به محاکم قضائی استان گلستان ۱۳ هزار پرونده و بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ جرم کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی هاشمیان  در جلسه هم‌اندیشی دستگاه قضا با حقوق محیط زیست در جمع قضات و مدیران محیط زیست استان اظهار داشت: در دستگاه قضائی استان رویکرد خوبی را با همکاری قضات و دیگر همکاران و دستگاه‌های فرهنگی استان آغاز کردیم و خوشبختانه در 2 ماه گذشته نسبت به ماه پایان سال گذشته ورود پرونده به محاکم قضائی استان گلستان 13 هزار پرونده و بیش از 5 هزار و 800 جرم کاهش یافته است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه با کمک دیگر دستگاه‌های فرهنگی مانند صداوسیما به موضوع پیشگیری از وقوع جرم ورود پیدا کردیم و تاکنون تاثیر مثبتی داشته است.

هاشمیان گفت: هر چه آگاهی و سطح اطلاعات مردم افزایش یابد احتمال وقوع جرائم کاهش می‌یابد.

وی اظهار کرد: قانون پیشگیری از وقوع جرم از سال گذشته تصویب شده و برای پیشگیری از وقوع جرم می‌توان در همه عرصه‌ها مانند محیط زیست ورود پیدا کرد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: در موضوع اختلافات خانوادگی که آمار آن در استان بالاست، برای پیشگیری از وقوع جرم ورود پیدا کردیم که در شهرستان‌های مختلف این طرح موفق بوده و نشان داد که در همه بخش‌ها پیشگیری بهتر از درمان است.

هاشمیان تصریح کرد: خوشبختانه در موضوع محیط زیست و منابع طبیعی، تجاوزات به منابع طبیعی و محیط زیست در استان گلستان بسیار کاهش یافته اما در این بخش نیز باید برای پیشگیری از وقوع جرم تلاش کرد.

وی گفت: تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در منابع طبیعی و محیط زیست پس از ساخت هیچ اثری ندارد و به منابع طبیعی بازنمی‌گردد بلکه راهکار آن پیشگیری از وقوع جرم است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان اظهار کرد: همه محیط‌بانان و مدیران محیط زیست و مردم باید در راستای پیشگیری از وقوع جرم در بخش محیط زیست مشارکت کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش ورود پرونده به محاکم قضائی استان گلستان/پیشگیری از وقوع جرم اولویت دستگاه قضا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات