51 پروژه نیمه تمام آذربایجان غربی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

سعادت قربانعلی استاندار آذربایجان غربی گفت: با هدف اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ۵۱ پروژه نیمه تمام آذربایجان غربی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، قربانعلی سعادت صبح امروز در پنجمین جلسه ستاد راهبری و اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اظهار داشت: موضوع اقتصاد مقاومتی به عنوان سرفصل اساسی برنامه ششم توسعه کشور تعیین شده و در آذربایجان غربی نیز تمام اهتمام دولت بر اجرای این سیاست استوار است.

وی افزود: در آذربایجان غربی برنامه‌ریزی‌های اقتصادی باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی انجام شود.

سعادت گفت: دولت یازدهم در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صدد است تا بخشی از طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کند بر این اساس در آذربایجان غربی 51 پروژه نیمه تمام شناسایی شده و آماده واگذاری به بخش خصوصی شده است.

استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: روشن است که اعمال تحریم علیه کشور ضربه سنگینی به صادرات فرش وارد ساخته است اما ظرفیتهای موجود در آذربایجان غربی در زمینه فرش می‌تواند دوباره پای تجار کشور را به بازارهای جهانی باز کند چون فرشهای ریز ماهی خوی و افشار تکاب مشتری‌های خود را در بازار جهانی دارند.

سعادت افزود: دولت از ایجاد کارگاه‌های بزرگ تولید صنایع دستی به خصوص فرش دستباف در آذربایجان غربی حمایت کرده و دولت با افزایش این کارگاه‌های تولیدی هیچ مشکلی ندارد اما پیش از آن بازاریابی برای محصولات تولیدی اولویت دارد.

وی گفت: ظرفیت مناطق آزاد تجاری در عمل به اقتصاد مقاومتی نیز غیر قابل کتمان است اما متاسفانه هنوز منطقه آزاد تجاری ماکو، جزء سرزمین‌های ملی محسوب می‌شود و با تأسف مضاعف به علت عدم وجود محصورات مربوط به مناطق آزاد تجاری گمرک به عنوان ناظر در این منطقه عمل می‌کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «51 پروژه نیمه تمام آذربایجان غربی به بخش خصوصی واگذار می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات