هشتاد درصد پایگاهها و مراکز بهداشتی درمانی آذربایجان غربی فرسوده هستند

آقازاده جواد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: هشتاد درصد پایگاهها و مراکز بهداشتی درمانی در استان استیجاری و یا فرسوده هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، جواد آقازاداه امروز در حاشیه جلسه مجمع خیرین سلامت آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خیرین سلامت نقش اثرگذاری در روند توسعه و تجهیز مراکز درمانی دارند و باید به شایستگی از این ظرفیت استفاده شود.

وی افزود: یکی از اولویت‌های مجمع خیرین سلامت آذربایجان غربی در سال 95 ساماندهی و هدایت کمکهای خیرین نیک اندیش برای انجام این پروژه بزرگ در حوزه بهداشت و درمان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: خیرین و نیکوکارن مردمی در حقیقت یاوران دولت در عرصه سلامت به شمار می‌روند و نقش انان در بهبود و ارتقا وضعیت سلامت غیر قابل کتمان است.

وی اظهار داشت: افتتاح  پروژه موفق و ماندگار 180 خانه بهداشت در طول دولت یازدهم اتفاق مبارکی بود اما باید توجه داشته باشیم که متاسفانه هشتاد درصد پایگاهها و مراکز بهداشتی درمانی در استان استیجاری و یا فرسوده هستند.

آقازاده تصریح کرد: سال آینده یکصد مرکز بهداشتی درمانی، مرکز سلامت جامعه و پایگاه بهداشتی در آذربایجان غربی احداث می‌شود.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در سفر اخیر هیئت دولت به واسطه تفاهم نامه‌ای که اخیراً توسط وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی  و استاندار آذربایجان غربی به امضا رسید متولی احداث  100 مرکز بهداشتی درمانی، مرکز سلامت جامعه و پایگاه بهداشتی در آذربایجان غربی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: 60 درصد اعتبارات این کار توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و 40 درصد مابقی توسط دانشگاه، استانداری و خیرین تأمین می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشتاد درصد پایگاهها و مراکز بهداشتی درمانی آذربایجان غربی فرسوده هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات