وزارت‌ کشور: افراد ممنوع‌ السخنرانی نداریم

مدیر کل سیاسی وزارت کشور اظهار کرد: 250 حزب در کشور به ثبت رسیده است که برگزاری جلسه وزارت کشور با همه احزاب امکان پذیر نیست با این وجود این نشست ها باید در استان برگزار شود. به گزارش نامه نیوز، مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: در کشور لیست سیاهی دراین خصوص که چه کسی می تواند صحبت کند یا نکند نداریم و تاکنون هیچ نهاد یا دستگاهی نیز افراد ممنوع السخنرانی را مشخص نکرده است.

محمد امین رضازاده در نشست با احزاب و تشکل های سیاسی همدان افزود: اگر هم افراد ممنوع السخنرانی مشخص شده اند به صورت محدود و با توجه به احکام قضایی بوده است.

وی اضافه کرد: بنابراین فعالیت احزاب درهیچ جای کشور مشکلی ندارد و به راحتی می توانند سخنران های مورد نظر خود را دعوت کنند.

رضا زاده همچنین بیان کرد: با توجه به آمار تسهیلات لازم برای تسریع در تشکیل دفاتر فرعی احزاب در استان همدان فراهم شده است و در این خصوص همدان مشکلی ندارد.

مدیر کل سیاسی وزارت کشور اظهار کرد: 250 حزب در کشور به ثبت رسیده است که برگزاری جلسه وزارت کشور با همه احزاب امکان پذیر نیست با این وجود این نشست ها باید در استان برگزار شود.

وی افزود: احزاب ملی و کشوری حدود 60 جلسه تاکنون برگزار کرده اند که وزیر کشور در پنج جلسه، معاون سیاسی وزارتخانه در 15 نشست و سایر مسوولان در بیشتر جلسه ها حضور داشته اند.

رضا زاده در خصوص خانه احزاب نیز گفت: خانه احزاب پس از 10 تا 11 سال با حضور همه طیف ها و سلیقه ها در کشور تشکیل و مقرر شد سلایق سیاسی اصلاح طلب، اصولگرا و مستقل به صورت دوره ای این تشکل صنفی را اداره کنند.

مدیر کل سیاسی وزارت کشور اضافه کرد: اساسنامه خانه احزاب نیز اصلاح و دوره اعتبار آن سه ساله شده است و به توافق رسیده اند که هر سال مسوولیت آن برعهده یک طیف سیاسی باشد که سال اول به دست اصولگرایان سپرده شد.

وی بیان کرد: ضرورت تشکیل خانه احزاب در استان همدان احساس می شود و مسوولان این امر به دنبال ایجاد ساز و کارهای مناسب آن هستند، همچنین احزاب استانی می توانند چنین تشکلی را مستقل در استان ها ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: رسیدن به چنین ظرفیتی که در کشور همه علائق سیاسی در کنار هم با تعامل به بحث و تبادل نظر بپردازند بسیار پسندیده است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور افزود: این که گفته می شود کار حزبی هزینه دار هست ،غیرقابل انکار و قابل قبول است و با توجه به سیر تاریخی کشور این امر بطور کامل محسوس تر می شود.
وی گفت: با نگاه به سابقه برخی از احزاب و ارتباط آنها به خارج از کشور این فکر برای مردم تداعی می شود که به احزاب نمی توان اعتماد کرد که اصلاح این تفکر زمان بر است.

به گفته وی، با نگاهی به دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و شمار زیاد داوطلبان نمایندگی می توان دریافت که احزاب جای خود را در جامعه دارند، پیدا می کنند.

وی در خصوص برخی الزامات تقویت و واقعی شدن فعالیت های حزبی، ارتقای معرفت عمومی شهروندان از کارکرد مثبت احزاب ، توسعه متوازن اصول عمومی توسعه در کشور، رفع ایرادات حقوقی نظام انتخاباتی کشور، تقویت تشکیلات پایدار حزبی در مناطق و شهرستانها ، ارتقای بنیه تئوریک فرهنگ حزبی در کشور، رفع آسیب ها و مؤلفه های بی اعتمادی میان نخبگان سیاسی و رفع برخی دغدغه های نظام سیاسی از فعالیت احزاب نیز مسائلی بیان کردند.

رضا زاده همچنین در زمینه نقش احزاب در نهادینه کردن راهبرد اعتدال در جامعه مطالبی را در عنوان های تقلیل نزاع سیاسی به رقابت قانونی، تقویت سازگاری و مدارای سیاسی ، پذیرش و تبیین اصل رقابت به جای رویکرد حذفی ، پذیرش و تبیین اصل آرامش پویایی سیاسی ، تقویت ضرورت تعامل میان نخبگان سلایق مختلف سیاسی ، پذیرش و تبیین اصل مشارکت به عنوان یگانه شاخص جابجایی قدرت سیاسی، پرهیز از فضای تک قطبی و دو قطبی سازی کاذب در جامعه، تمهید فضای تعامل و همکاری قوا، پرهیز ازهمکاری نکردن نخبگان و نیروهای توانمند در سطوح مدیریت ، پذیرش دو شاخص قانون و منافع ملی به عنوان شالوده عمل سیاسی بیان نمود.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری همدان نیز با ارایه گزارشی در خصوص عملکرد دفتر سیاسی و انتخابات در رابطه با احزاب و تشکل های سیاسی گفت: در استان همدان 38 حزب و تشکل سیاسی تشکیل شده است که از این میان دو حزب مجوز استانی و 27 حزب مجوز دفتر فرعی دارند و مابقی فاقد مجوز هستند که در مجموع 29 مجوز فعالیت تاکنون صادر شده است.

ابوالقاسم الماسی افزود: از ابتدای تصویب قانون فعالیت احزاب در ایران تا سال 1392 فقط 12 حزب مجوز فعالیت داشت که در سه سال اخیر و از ابتدای فعالیت دولت یازدهم 17 مجوز دیگر نیز صادر شده است. منبع: ایرنا مطالب مرتبط سخنگوی وزارت کشور: می‌توانیم مثل هم فکر نکنیم اما با هم کار کنیم/ بی‌حاشیه ترین انتخابات را برگزار کردیم توصیه وزیر کشور دولت اصلاحات به رحمانی فضلی: اعتبارنامه خالقی را امضا کنید برچسب ها: وزارت کشور ، همدان ، سیاست چندرسانه‌ای قاچاق هولناک مرز ایران و پاکستان/ عکس فیش حقوقی ۲۳۰ میلیونی مدیرعامل یک بانک/ عکس بنز لوکس علیرضا منصوریان/ عکس تارزان‌های داعشی را ببینید/ عکس کاریکاتور/ شلوار جدید ویژه دروازه‌بان‌ها رسید! عکس خاطره انگیز از علی کریمی، کریم باقری و مهدوی کیا مریضی سلفی گیری!/ کاریکاتور عیادت وزیر بهداشت از عباس کیا رستمی/عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی پرسپولیس قید امیری را می زند؟ منصوریان خواهان فسخ قرارداد 2 استقلالي شد ناکامی استقلال در جذب شجاعیان و تلاش جدی برای جذب امیری/ ستاره قرمزدوست آبی می پوشد؟ وحيد اميري پرسپوليسي شد؟ خرید جدید برای استقلال دردسر می شود؟ شرط سید جلال برای پرسپولیس آخرین وضعیت نقل و انتقالات پرسپولیس؛ به دنبال جانشین طارمی و قطعی کردن جذب حسینی و امیری افشاگری درباره تلاش رحمتی برای استقلالی شدن خرید جدید پرسپولیس پرونده ترابی و پرسپولیس دوباره باز شد تایید رسمی مذاکره استقلال با گزینه پرسپولیس پربازدید های کل اخبار تارزان‌های داعشی را ببینید/ عکس چرا ایران می خواهد هرچه زودتر S300 های بیشتری را تحویل بگیرد؟ خرید جدید برای استقلال دردسر می شود؟ خداحافظ احمدي‌نژاد، سلام جليلي؟ افشاگری درباره تلاش رحمتی برای استقلالی شدن خرید جدید پرسپولیس عکس خاطره انگیز از علی کریمی، کریم باقری و مهدوی کیا کاریکاتور/ شلوار جدید ویژه دروازه‌بان‌ها رسید! سردار سلیمانی‌ کاندیدای‌ اصولگراها میشود؟ حمله‌ مجدد کیهان به استادشجریان بنز لوکس علیرضا منصوریان/ عکس پربازدید ها پربحث ترین عناوین مقصر درگیری در مجلس کیست؟ روایت دختر 23 ساله عراقی از روزهای محاصره فلوجه/ حنا فیاض: ما فقط خرما میخوردیم و پولی برای خرید غذا از داعش نداشتیم نخستین ریاست علی مطهری در مجلس دهم/ دلخوش: آقای مطهری صبرتان را بالا ببرید گستاخی نویسنده سعودی به سردار سلیمانی "حقایقی" دیوانه‌وار که مردم کره شمالی باید باور کنند برادر احمد متوسلیان: فاصله تا آزادی حاج‌احمد دو قدم هم نبود چرا ایران می خواهد هرچه زودتر S300 های بیشتری را تحویل بگیرد؟ جزئیات انفجار کربلا / داعش مسئولیت عملیات را بر عهده گرفت بازماندگان دلواپس مجلس دهم چه می‌کنند؟/از صف طولانی در راهروهای صداوسیما تا پرورش کدو و گوجه خداحافظ احمدي‌نژاد، سلام جليلي؟ شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۸۹ نظر) رقباي روحانی در انتخابات ۹۶  (۶۳ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر) رقبای احتمالی حسن روحانی در سال 96  (۳۶ نظر) راز شعار بازگشت احمدی‌نژاد لو رفت!  (۲۸ نظر) حج 95 منتفی شد/ علی جنتی: وزیر خارجه عربستان بی‌خود می‌گوید که ما در مذاکرات جدی نبودیم  (۲۶ نظر) حج و زیارت درباره حج 95 بیانیه صادر کرد  (۲۵ نظر) مقصر درگیری در مجلس کیست؟  (۲۰ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت‌ کشور: افراد ممنوع‌ السخنرانی نداریم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات