درخواست روسیه از سازمان ملل درباره اقدامات ترکیه در سوریه

سفیر روسیه در سازمان ملل جدیدترین گزارش سازمان ملل را که در آن به تلاش‌های روسیه در مقابله با داعش در سوریه اشاره‌ای نشده، مورد انتقاد قرار داد. به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری راشاتودی، ویتالی چورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل با اشاره به گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل به شورای امنیت درباره تهدیدهای تروریستی در سوریه و اقدامات صورت گرفته برای مقابله با این تهدیدها گفت: به حضور روسیه در این روند و برای مقابله با داعش در سوریه به طور کلی بی‌اعتنایی شده است و این درحالیست که در گزارش مذکور اکثر موفقیت‌های به دست آمده در مقابله با داعش به عملکرد ائتلاف تحت رهبری آمریکا نسبت داده شده است.
چورکین گفت: به نظر می‌رسد که سازمان ملل در این گزارش بیشتر به نقش آمریکا پرداخته و به عملکرد سایر کشورها توجهی نکرده و عمدا به آنها بی‌اعتنا بوده است. نباید این مساله را انکار کرد که از مقابله با داعش در سوریه توسط نیروهای هوایی روسیه بوده است و همچنین نباید عملکرد نیروی هوایی سوریه را در این روند نادیده گرفت چون آنها در خط مقدم مقابله با این گروه تروریستی قرار دارند.
سفیر روسیه در سازمان ملل ادامه داد: در نتیجه عملیات نیروی هوایی روسیه در سوریه ما توانستیم به تضعیف این گروه تروریستی بپردازیم و پایگاه‌های داعش را نابود کنیم. ما توانستیم هزاران مخفیگاه، انبار تسلیحات و تجهیزات نظامی و مواد منفجره و 200 محل تولیدات نفتی و سایر تاسیسات متعلق به این گروه تروریستی را نابود کنیم. متاسفانه این مساله به شدت مورد انتقاد است. ما از دبیرکل سازمان ملل می‌خواهیم تا گزارش‌های مربوط به این مساله را بررسی کند که ترکیه در حال تقویت مواضعش در سوریه با استفاده از دژها و ساختارهای منسجم و قاطع است. در گزارش اخیر سازمان ملل اشاره‌ای به نقش روسیه در آزادی پالمیرا نشده است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست روسیه از سازمان ملل درباره اقدامات ترکیه در سوریه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات