کاش مردم هم لمس کنند

در ادامه این سرمقاله آمده است: همه باید برای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس همکاری کنند ، همه ما در مقابله با مواد مخدر مسئول هستیم ، افتتاح طرح های مهم صنعتی استان کمک به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد بود.
سود حاصل از فروش کالاهای وارداتی از طریق تعاونی های مرزنشینان، باید نصیب خود آنها شود ، در ارائه تسهیلات اشتغال نباید سخت گیری شود،در زمینه ایجاد درآمد پایدار برای روستائیان و عشایر بیش از پیش تلاش شود، از تمام ظرفیتها برای رفع مشکلات بیماران خاص استفاده شود.
به گونه ای برنامه ریزی شود تا مردم در تامین مایحتاج خود مشکلی نداشته باشند ، باید از ظرفیت های علمی خراسان جنوبی بهتر و بیشتر استفاده کرد، مدیران سهم استان از اعتبارات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را پیگیری کنند، مشارکت بخش خصوصی در تصمیمات و تدوین دستورالعمل ها، مهم و ضروری است.
سیاهه بلندبالای بایدها و نبایدهای فوق به تمامی از پایگاه اطلاع رسانی استانداری برداشته شده و تنها قسمتی از دیدگاههای مقام عالی دولت در استان است.
نظرگاه هایی که به شرط اقدام و عمل می تواند التیام زخمهای مردم استان باشدوجز آن بیان زبانی مکرر نمکهای را می ماند که هر از چند گاه بر جراحت های عمیق مردم این دیار پاشیده می شود، اما به راستی چقدر از این حرف ها محقق می شود.
اگر به نامگذاری چند سال اخیر و توجه مقام عظمای ولایت به اقتصاد مقاومتی دقت کنیم کاملا به این واقعیت خواهیم رسید که تجربه ماندن برخی اقدامات در مرحله سخن،در سالهای گذشته ضرورت های مد نظر رهبر انقلاب را به جایی رساند که ایشان سال 95 را با تاکید مشخص بر اقدام و عمل نامگذاری کنند.
از آنجایی که شناختی نسبی از مدیران استان و در راس آن استاندار محترم دارم خواستم یادآوری کوچکی بر مقدمه این یادداشت داشته باشم.
بیایید کلاهمان را قاضی کنیم تا ببینیم گذشته از حرفها و وعده ها آیا به راستی برای افتتاح طرح های مهم صنعتی استان گام های مناسبی برداشته شده است و اصلا بعد از گذشت سه سال از مدیریت استان بر پایه تدبیر ، امیدی برای حل گره های کور در این صنایع دیده شده است؟
آیا از دغدغه های بیماران خاص کاسته شده و یا مثلا در بعد نیروی انسانی مورد نیاز حوزه بهداشت و درمان که یکی از مولفه های محرومیت خراسان جنوبی بوده گامی برداشته شده است ؟
آیا واقعا بخش خصوصی در استان توان اظهار نظر واقعی در حوزه های تخصصی خود را دارد ؟ آیا مدیران سهم واقعی استان را از بودجه های کشور دریافت می کنند و یا هنوز بودجه هایی هستند که در عین مشکلات برگشت می خورند ؟
رمضان شروع شد آیا واقعا بازار آنچنان کنترل شد که مردم هراس گرانی را نداشته باشند بود؟
متاسفانه پاسخ بسیاری از سوالات بالا خیر است و اگر قصد قضاوت نداشته باشیم و فقط بخواهیم به دیده ها اعتماد کنیم در می یابیم که بسیاری از این سخنان مصداق همان مثل معروف فارسی است که دو صد گفته چون نیم کردار نیست.
آنچه سخنان استاندار محترم را به شعار نزدیک کرده است همین است که علیرغم سیاست ها و گفتمان خوب ایشان و معاونان ایشان و با آن که هر کدام در دوره های مختلف مدیریتی در گذشته سابقه خوبی به جا گذاشته اند اما آنچه که مشهود است گویا خروجی عملیاتی امروز با خواسته هایشان متفاوت است.
لذا انتظار می رود فرصت توسعه استان خدای ناکرده با ادامه حرکت در روندی نا معلوم به هدر نرود و تا دیر نشده با یک آسیب شناسی از وضع موجود ، برنامه ای تنظیم شود تا هم سیاست ها برای مردم ملموس تر و هم مدیران و بدنه کارشناسی برای اجرا همراه تر باشند.
بدون شک با حلوا حلوا کردن، مزه تلخ محرومیت از کام خراسان جنوبی پاک نخواهد شد.
در پایان باید متذکر شد نگارش این یادداشت صرفا در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و شخص استاندار محترم در خصوص ضرورت اقدام و عمل بوده است که نمود عینی آن انجام اقدامات ملموس برای تحقق برنامه هاست و در این راستا رسانه نیز رسالت خود را پرسشگری و مطالبه همین موارد فرض نموده است.
2047/7559/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاش مردم هم لمس کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات