فارس از استان های برتر کشور در پاسخ به پرسش مهر رئیس جمهوری شد

حمیدرضا آذری پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 151 هزار و 717 تن از دانش آموزان و فرهنگیان استان فارس در سال تحصیلی کنونی در مرحله آموزشگاهی مسابقه پرسش مهر رئیس جمهوری شرکت کردند.
به گفته وی، افزون بر 238 هزار تن از خانواده های دانش آموزان استان فارس نیز در این رویداد فرهنگی - هنری شرکت داشتند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت: از مجموع نزدیک به 390 هزار اثرارسال شده به دبیرخانه های پرسش مهر واقع در ادارات آموزش وپرورش سراسر استان، پس از داوری تعداد 15 هزار و 686 نفر به مرحله استانی راه یافتند که پس از بازبینی و داوری نهایی تعداد 62 اثر منتخب از استان فارس به مرحله کشوری ارسال شد.
آذری افزود: از بین آثار ارسالی از استان فارس،9 اثر پس از بازبینی و داوری رتبه برتر کشور را کسب کرد واین نتایج سبب شد این استان به همراه استان های زنجان و اصفهان به عنوان سه استان برتر کشور انتخاب شود.

** اسامی منتخبان فارسی شانزدهمین پرسش مهر رئیس جمهوری
مدیرکل آموزش وپرورش فارس گفت:درشانزدهمین مسابقه پرسش مهررئیس جمهوری ودررشته خوشنویسی امیرپژمان از استهبان و سیما سلیمان پور از منطقه ششده و قره بلاغ فسا و در رشته نقاشی خط علیرضا کریم پور از ناحیه یک شیرازحائز رتبه برتر کشور شدند.
به گفته وی، در رشته نمایشنامه نویسی آمنه داوطلب از نی ریز و در رشته شعر مجتبی دهقانی از خرامه برتر کشور شدند.
آذری افزود: در رشته داستان نویسی یوسف زارعی از شهرستان مُهر و نازآریا وصال از لارستان رتبه برتر کشور را به دست آوردند.
آذری افزود: در رشته شعر حسین نوروزی از سروستان و در رشته سخن وری امید عسلی از ناحیه 1 شیراز در کشور برگزیده شد.
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در ابتدای سال تحصیلی از دانش آموزان و فرهنگیان این سئوال را به عنوان پرسش مهر مطرح کرد که بعد از انجام توافق هسته ای با شش قدرت بزرگ دنیا چه فرصت های تازه ای پیش روی ما گشوده شده و فرصت های جدید چیست؟
هر ساله در ابتدای سال تحصیلی سوالی از طرف رئیس جمهوری با عنوان پرسش مهر رئیس جمهوری در قالب مسابقه مطرح می شود.
2027 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فارس از استان های برتر کشور در پاسخ به پرسش مهر رئیس جمهوری شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات