اطلاعیه مجموعه ورزشی آزادی درباره قطع درختان و توضیحات «تسنیم»

درختان آزادی واکنش «شبانگاهی» مجموعه ورزشی آزادی به قطع درختان این مجموعه سؤالات و ابهاماتی را به وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، گزارش بعدازظهر روز گذشته تسنیم «با عنوان«قطع درختان ورزشگاه آزادی همچنان ادامه دارد/ محیط زیست خط قرمز نیست؟ + تصاویر» با واکنش «شبانگاهی» روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی مواجه و منجر به صدور اطلاعیه «بامدادی» این مجموعه شد.

در اطلاعیه مجموعه ورزشی آزادی آمده است:

«به واسطه وزش شدید باد در روزهای ابتدایی این هفته، پنج درخت از درختان جنگل ضلع شرقی مجموعه ورزشی آزادی قطع و بر زمین واژگون گردید.

بر همین اساس جهت رفاه حال تماشاگران حاضر در ورزشگاه برای دیدار دوستانه تیم ملی ایران و قرقیزستان، مدیریت تصمیم بر جابجایی و خروج این درختان از مجموعه نمود که متاسفانه در رسانه‌ها و فضای مجازی به اشتباه "قطع درختان کهنسال" عنوان شد.

نزدیک به یک ماه قبل هم وجود آفت خطرناک در جنگل‌های ضلع شرقی ورزشگاه، مدیریت را مجاب ساخت که به قطع تعداد معدودی درختان اقدام تا از گسترش این آفت به بخش‌های دیگر مجموعه آزادی جلوگیری نماید.

متاسفانه در آن مقطع زمانی نیز از این اقدام به موقع تفسیرهای اشتباهی صورت گرفت که شاید بخشی از به دلیل عدم اطلاع‌رسانی بود!

به اطلاع علاقه‌مندان ورزش و دوستداران محیط زیست می‌رساند که توجه ویژه به فضای سبز مجموعه ورزشی آزادی به عنوان بزرگترین مجموعه ورزشی، همواره در دستور کار مدیریت بوده و وجود نزدیک به سیصد کارگر زحمتکش نیز گواه این ادعاست.

در پایان یادآور می‌شود که با دستور وزیر محترم ورزش و جوانان به زودی بوستان قهرمانان و مفاخر ورزش ایران با هدف کاشت درخت به عنوان یادمان قهرمانان به زودی در مجموعه ورزشی آزادی افتتاح می‌شود.»

توضیحات تسنیم:

با توجه به اطلاعیه بالا ذکر چند نکته ضروری است:

1- همین که مجموعه ورزشی آزادی پس از سه بار قطع درختان این مجموعه واکنشی از خود نشان داده جای خوشحالی دارد. خبرنگار خبرگزاری تسنیم روز گذشته همانند دو مرتبه پیش از آن، به محض اطلاع از این خبر برای دستیابی به دلایل آن با مسئولان تماس گرفت اما هیچ‌کدام از آنها پاسخگو نبودند. تماس‌های روز گذشته خبرنگار تسنیم با مدبر، رئیس مرکز توسعه و تجهیز اماکن ورزشی و طباطبایی سرپرست جدید مجموعه آزادی بی‌نتیجه ماند.

2-  در بخشی از اطلاعیه مجموعه آزادی آمده است: «مدیریت تصمیم بر جابجایی و خروج این درختان از مجموعه نمود که متاسفانه در رسانه‌ها و فضای مجازی به اشتباه "قطع درختان کهنسال" عنوان شد». این در حالی است که در هیچ جای خبر «تسنیم» به «قطع درختان کهنسال» اشاره نشده و این خبرگزاری به عنوان منتشر کننده این خبر مسئول کلمات به کار رفته در سایر رسانه‌ها و فضای مجازی، نیست.

3- در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: «نزدیک به یک ماه قبل هم وجود آفت خطرناک در جنگل‌های ضلع شرقی ورزشگاه، مدیریت را مجاب ساخت که به قطع تعداد معدودی درختان اقدام تا از گسترش این ‌آفت به بخش‌های دیگر مجموعه آزادی جلوگیری نماید. متاسفانه در آن مقطع زمانی نیز از این اقدام به موقع تفسیرهای اشتباهی صورت گرفت که شاید بخشی از به دلیل عدم اطلاع رسانی بود!» باید گفت که خبرگزاری تسنیم یک ماه پیش چنین مطلبی را ننوشته بود و همان‌طور که در خبر روز گذشته به آن اشاره شد 7 مرداد و 15 آذر سال 94، تسنیم دو خبر در این باره روی خروجی خود قرار داده بود. بنابراین روابط عمومی مجموعه آزادی باید توضیح دهد که اتفاق رخ داده در سایر رسانه‌ها در ماه گذشته - اگر بپذیریم که چنین موضوعی وجود داشته باشد - چه ارتباطی به گزارش روز گذشته تسنیم داشته است؟

مورد دیگر اینکه در این اطلاعیه آمده است که «شاید بخشی از تفسیرهای اشتباه به دلیل عدم اطلاع‌رسانی بود»، در حالی که باید گفت «همه» تفسیرها - چه درست و چه اشتباه - ناشی از عدم اطلاع رسانی و پاسخگو نبودن مسئولان است.

4- در پایان امیدواریم همانگونه که در این اطلاعیه به آن اشاره شده افتادن درختان بر روی زمین عامل این اتفاق باشد، اگرچه حرف و حدیث‌های دیگری در این باره وجود دارد، همانگونه که در دو بار قبل از آن هم وجود داشت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اطلاعیه مجموعه ورزشی آزادی درباره قطع درختان و توضیحات «تسنیم»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات