انتقاد سوزان رایس از مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران

مشاور امنیت ملی کاخ سفید از برگزاری مسابقه کاریکاتور درباره هولوکاست در ایران به شدت انتقاد کرد. باشگاه خبرنگاران جوان: "سوزان رایس،" مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در نشست مجمع سالانه کمیته یهودیان آمریکا در واشینگتن که دو شب پیش برگزار شد و شبکه تلویزیونی سی اسپن آن را پخش کرد مدعی شد: آمریکا درمقابل تلاشهایی که برای مشروعیت زدایی از اسرائیل انجام می گیرد کاملا ایستاده است. وقتی ایران مسابقه منزجرکننده کاریکاتور درباره هولوکاست برگزار می کند، وقتی خشونت به شنیع ترین شکل ممکن سبب می شود یهودیان نشانه های مذهبی خود را در اروپا جمع کنند و وقتی بیش از نیمی از دانشجویان یهودی در آمریکا می گویند در دانشگاهها شاهد مصادیقی از یهودستیزی بوده یا این امر را تجربه کرده اند، ما باید با این نفرت قدیمی مقابله کنیم. این روند، بسیار شنیع است.

به گزارش رویترز؛ همانطور که "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا، اوایل امسال گفت او اولین رئیس جمهور آمریکا است که در دوران مسئولیتش در سفارت اسرائیل سخنرانی کرد. او در این سخنرانی در نکوهش یهودستیزی گفت که حمله به هر دینی، به منزله حمله به همه ادیان است و با این قیاس همه ما یهودی هستیم. به همین علت است که ما کارهای گروههایی مانند کمیته یهودیان آمریکا را می ستاییم و با آنها همکاری نزدیک داریم. ما با ترویج نفرت مخالفیم . به همین علت است که  سال گذشته آمریکا به برگزاری اولین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره یهودستیزی کمک کرد.  به همین علت است که ما نماینده ویژه ای برای پایش وضع یهودستیزی تعیین کرده ایم. ما از کشورهای دیگر نیز می خواهیم نمایندگان خودشان را در این حوزه منصوب کنند. ما تسلیم نمی شویم. این روند نفرت زایی زشت باید پایان یابد. اینها اصول ما هستند. اینها تعهدات پابرجای رئیس جمهور اوباما هستند.

وی در ادامه افزود: حتی در تاریکترین لحظات زندگی، امید به صلح و پیشرفت و ایجاد زمینه برای عدالت وجود دارد. اگر اراده قوی داشته باشیم به هر هدفی می رسیم. تحقق اهداف مطرح برای حل مناقشه منطقه (اراضی اشغالی) نیز شاید سخت به نظر برسد اما شدنی است. باید به تلاشهایمان برای نیل به این هدف ادامه بدهیم. باید با هم در این زمینه گام برداریم."سوزان رایس،" مشاور امنیت ملی آمریکا، در نشست مجمع سالانه کمیته یهودیان آمریکا در واشینگتن که دو شب پیش برگزار شد و شبکه تلویزیونی سی اسپن پخش کرد، اظهار داشت: من در محله ای از واشینگتن بزرگ شدم که بیشتر ساکنان آنها یهودی بودند. از همان وقت شاهد مناسک یهودیان بودم. در طول زندگی خود همواره از رعایت اخلاقیات از سوی یهودیان الهام گرفته ام. آنها همواره بر پیگیری عدالت تاکید داشته اند. کمیته یهودیان آمریکا در یکصد و ده سال گذشته عملکرد فوق العاده ای در زمینه مبارزه برای آزادی های مدنی و تعامل با پیروان ادیان دیگر و استقبال از تازه واردها به آمریکا داشته است. کمیته یهودیان آمریکا به وجدان جهانی تبدیل شده است بطوریکه در مقابل آپارتاید ایستاد و به آوارگان و پناهجویان در اروپا کمک کرد. من به همکاری با  کمیته یهودیان آمریکا به هنگام حضورم در سازمان ملل متحد در مقام نماینده  آمریکا در سازمان ملل متحد و حالا در جایگاه مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا افتخار کرده ام. از جانب "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا، از شما تشکر می کنم به علت بیش از یک قرن انجام دادن کارهای مقدس به منظور ایجاد دنیایی بهتر برای همه ما.
 
سوزان رایس افزود: ارتباط مردمان آمریکا و  اسرائیل، ارتباطی در هم تنیده و محکم است. این ارتباط، میثاقی محکم است که پایبند است و از نسلی به نسل دیگر ادامه می یابد. از زمان اقدام "هری ترومن،" رئیس جمهور پیشین آمریک،ا در به رسمیت شناختن تشکیل اسرائیل، آنهم درست یازده دقیقه پس از اعلام استقلال آن، آمریکا همواره با اسرائیل بوده است. البته این سخن به معنای آن نیست که ما همواره درباره همه مسائل با هم اتفاق نظر داریم. اما همانطور که رئیس جمهور اوباما به هنگام دیدار از اورشلیم (قدس اشغالی) گفت، تازمانیکه ایالات متحده آمریکا وجود داشته باشد، اسرائیل تنها نخواهد بود. کسانیکه به شدت به اسرائیل علاقه مند هستند، زمان کنونی را دوران نگرانی شدید می دانند و گاهی هم این دوره را دوران غم می دانند. قلب ما برای قربانیان اسرائیلی در خشونتهای کنونی درد می کند. اما باید بدانید وقتی حماس تونل حفر می کند تا اسرائیلی ها را برباید و بکشد، اسرائیل تنها نیست ( و آمریکا همراه آن است) و وقتی اسرائیل بارها و بارها در صحن سازمان ملل متحد به صورت خاص هدف قرار می گیرد، اسرائیل تنها نیست. وقتی صداهای خشمگین به حق موجودیت اسرائیل حمله می کنند، اسرائیل تنها نیست. به همین قیاس، وقتی اوباش و اراذل به فلسطینی ها حمله می کنند آنهم درحالیکه شعار مرگ بر اعراب را سر می دهند و مساجد و خانه ها و کلیساهای فلسطینی ها هدف خرابکاری قرار می گیرد، مردم فلسطینی نیز تنها نیستند.رئیس جمهور اوباما عمیقا و به شدت طرفدار اسرائیل و خواهان آسایش یهودیان است. من این مسئله را می دانم، زیرا هر روز آن را مشاهده می کنم. من شاهد آن بودم که او دعای نوشته شده در کاغذ تاشده را در لای دیوار غربی (دیوار ندبه در بخش غربی مسجدالاقصی) را وارد می کرد. رئیس جمهور اوباما با "بنیامین نتانیاهو،" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، شانزده بار دیدار کرده است که تقریبا بیش از هر مقام دیگری در جهان است. سپتامبر سال گذشته رئیس جمهور اوباما میزبان رئیس اسرائیل بود و او مشعل عید هانوکو را در کاخ سفید روشن کرد. این برای اولین بار بود که رئیس اسرائیل این کار را در کاخ سفید انجام می داد. چند هفته پیش نیز "جو بایدن،" معاون رئیس جمهور آمریکا، بار دیگر به اسرائیل سفر کرد تا نشستهایی با مقامات بلندپایه اسرائیل داشته باشد. نخست وزیر اسرائیل به درستی این سفر را گواهی برای قدرت روابط دو طرف در همه حوزه ها توصیف کرد.

وی در ادامه افزود: تعهد ما به اسرائیل همچون همیشه فراتر از  نگرشهای حزبی است. وقتی در سال دو هزار و چهارده، اسرائیل هدف آماج موشک‌ها قرار گرفت، اعضای مجلس نمایندگان به اتفاق آراء از اسرائیل  حمایت کردند. اعضای سنا نیز به اتفاق آراء از اسرائیل حمایت کردند. البته این روزها این اتفاق، چندان رخ نمی دهد( به شوخی و کنایه). همانطور که اعضای کنگره که اینجا حاضرند می توانند گواهی بدهند، امنیت اسرائیل موضوعی نیست که فقط مورد علاقه دموکراتها یا جمهوری خواهان باشد؛ بلکه موضوعی است که موردعلاقه کل آمریکایی ها است. بنابراین، وقتی رئیس جمهور اوباما از این سخن می گوید که تعهد ایالات متحده به امنیت اسرائیل، تزلزل ناپذیر است، این فقط در حد حرف نیست بلکه می بینیم که از زمان سکانداری رئیس جمهور اوباما، آمریکا حدود 24 میلیارد دلار به اسرائیل داده است تا اینکه به اسرائیل کمک شود برای اینکه برتری کیفی نظامی خودش را حفظ کند. قرار است امسال هواپیماهای اف-35 را از ما دریافت کند. اسرائیل تنها دولتی در منطقه خاورمیانه است که چنین هواپیماهای پیشرفته ای خواهد داشت. تعهد ما به اسرائیل از میلیاردها دلاری نیز معلوم می شود که ما با همکاری هم در ایجاد گنبد آهنی و ساخت دیگر فناوری های دفاع موشکی سرمایه گذاری کرده ایم. وقتی حماس روزانه یکصد راکت  روی سر اسرائیل می ریخت، سامانه های مذکور جان شمار زیادی از اسرائیلی ها را نجات داد. ما کارهایی انجام می دهیم که از این نیز بیشتر است. چند هفته پیش، اسرائیل با موفقیت، سامانه گنبدآهنی را روی یک کشتی آزمایش کرد. همین حالا هم که ما اینجا هستیم ارتش اسرائیل در حال ساخت فناوری های ضد تونل هستند که معروف به گنبدآهنی زیرزمینی است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد سوزان رایس از مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات