31میلیاردریال از اعتبارات طرح های عمرانی جهاد کشاورزی گچساران جذب شد

علیرضا رضانژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 46 میلیاردو 836 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، دو درصد نفت، ماده 180 و ماده 12 در سال گذشته به طرح های عمرانی جهاد کشاورزی این شهرستان اختصاص یافت.
وی بیان کرد: از این میزان اعتبارات 12 میلیاردو 508 میلیون ریال ار محل استانی، 14 میلیاردو 116 میلیون ریال از محل دو درصد نفت، 16 میلیاردو 500 میلیون ریال از محل ماده 180 و سه میلیاردو 700 میلیون ریال از محل ماده 12 برای طرح های کشاورزی این شهرستان در نظر گرفته شده بود.
رضا نژاد تصریح کرد: از این میزان اعتبارات اختصاص یافته افزون بر 68 درصد جذب شده است.
مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: این میزان اعتبارات برای اجرای 60 طرح عمرانی در قالب ساماندهی اراضی کشاورزی، تامین آب، افزایش تولیدات محصولات باغی ، افزایش تولیدات محصولات زراعی، کنترل و مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی و علف های هرز، ساماندهی مالکیت و صدور سند اراضی کشاورزی، امور دام، برنامه افزایش سطح پوشش خدمات ترویجی و آموزش متوسطه فنی و حرفه ای هزینه شد.
وی بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح های در دست اجرا 45 تا 95 درصد است.
رضا نژاد تصریح کرد: ساخت کانال آبیاری، اجرای سدهای خاکی، ساخت جاده و پل بین مزارع، ساخت ایستگاه پمپاژ، توسعه مکانیزاسیون محصولات زراعی، نظارت و کنترل آفات قرنطینه ای ، اصلاح و نوسازی باغات، تامین آب و تجهیز وسایل آبیاری، شبکه تامین آب روستاها و اصلاح و افزایش گل و گیاهان زینتی از مهمترین این طرح هاست.
وی ابراز کرد: اجرای طرح های یادشده میزان تولید محصولات کشاورزی را افزایش می دهد.
مدیر جهاد کشاورزی گچساران با اشاره به خشکسالی های 15سال گذشته بر لزوم مدیریت مصرف آب تاکید کرد و افزود: طرح هایی برای تامین آب مورد نیاز کشاورزی شهرستان در نظر گرفته شده که با اجرای آنها آثار خشکسالی کاهش می یابد.
رضا نژاد اظهار کرد: تامین آب مورد نیاز کشاورزی قطعا بر میزان تولید محصولات کشاورزی و افزایش تولید محصولات کشاورزی اثرات مثبتی دارد.
35 هزار هکتار اراضی قابل کشت در گچساران وجود دارد.
سالانه بیش از 99 هزار تن محصولات زراعی، 15 هزار تن محصولات باغی و 14 هزار تن محصولات دامی در این شهرستان تولید می شود.
2082/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «31میلیاردریال از اعتبارات طرح های عمرانی جهاد کشاورزی گچساران جذب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات