فرماندار خمین بر بروز رسانی اطلاعات هویتی افراد تاکید کرد

سید مهدی ساداتی روز پنج شنبه در کارگروه شورای ثبت احوال شهرستان خمین افزود: پایه استحکام واطمینان اسناد فردی در ثبت احوال است و این دستگاه با ثبت هویت افراد جامعه، نقش بی بدیلی در فرایند برنامه ریزی کشور دارد.
وی در خصوص نقش آمار و اطلاعات مربوط به وقایع چهار گانه در ارتقای شاخص های اجتماعی جامعه افزود : تحلیل وتجزیه اطلاعات و آمار چهار واقعه حیاتی توسط محققان می تواند ضمن شناخت وضعیت اجتماع وشاخص های مختلف اجتماعی، افراد مسئول را در ارائه راهکارها برای کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش سلامت جامعه یاری کند.
مدیرثبت احوال شهرستان خمین نیز از ثبت 11 هزارو 424 مورد کارت هوشمند در خمین خبر داد و گفت: از شروع این طرح ملی تاکنون بیش از هشت هزارو 800 مورد کارت هوشمند در سطح شهرستان صادر و تحویل متقاضیان داری شرایط شده است .
مریم باقری با اشاره به کاهش 10 درصدی واقعه ازدواج در دوماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: تعداد ثبت آمار ازدواج امسال 213 به ثبت رسیده که این واقعه سال گذشته 239 مورد گزارش شده است .
وی آمار ثبت پدیده طلاق در دوماهه نخست سال جاری را 67 مورد اعلام کرد و اظهارکرد: کمترین آمارپدیده طلاق شهرستان مربوط به مناطق روستایی است که هشت مورد گزارش شده است .
مدیر ثبت احوال خمین بخشی از آمار ثبت پدیده طلاق در مناطق شهری خمین را مربوط به دیگر شهرستانهای همجوار عنوان کرد و گفت: با توجه به تعصب قومی مناطق همجوار ثبت آمار طلاق در خمین انجام می گیرد .
مدیر ثبت احوال خمین خاطرنشان کرد: نرخ ولادت دردوماهه نخست سال جاری در این شهرستان نسبت به مدت مشابه قبل سه درصد کاهش یافته به طوری که امسال 273 مورد ولادت در شهرتان ثبت شده که این آمار سال گذشته 274 مورد بوده است.
وی تعداد فوتی های سال جاری در شهرستان خمین را 95 مورد اعلام کرد و افزود: میزان فوتی در مدت مشابه سال گذشته که 96 مورد بوده است .
باقری با بیان اینکه ثبت وقایع تولد و فوت در نقاط شهری و روستایی شهرستان به روزاست ، اظهار کرد: با استقرار پایگاه ثبت احوال در محل زایشگاه های بیمارستان های سطح شهرستان، خطای ثبت ولادت به صفر رسیده است.
6199/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار خمین بر بروز رسانی اطلاعات هویتی افراد تاکید کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات