84 کودک کار شناسایی و تحت حمایت بهزیستی گیلان قرار گرفته اند

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا پارسی روز پنجشنبه به مناسبت فرارسیدن روز جهانی مبارزه با کار کودکان در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: شناسایی و حمایت این تعداد از کودکان کار از اواخر سال 94 آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وی اظهار داشت: بیشتر این کودکان دارای سرپرست هستند اما به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی خانواده ها برای کار اقدام می کنند.
وی با بیان این که 52 درصد این کودکان پدرشان دارای اعتیاد بودند، تصریح کرد: 40درصد والدین این کودکان بیسوادند و تحصیلات 5 /27 درصد مقطع ابتدایی، 30 درصد سیکل، 5 / 2 درصد دیپلم است.
مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اشاره به فعالیت مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده در رشت اظهار کرد: کودکان کار شناسایی شده در رشت با همکاری این مرکز تحت حمایت قرار دارند.
وی ارایه خدمات در مرکز یاد شده برای کودکان کار را سرپایی عنوان و یادآور شد: در این مرکز خدماتی از جمله، تحصیلی برای کودکان کار بازمانده از تحصیل، ارتقای مهارت های مطالعه کودکان، تدریس خصوصی و گروهی با همکاری معلمان و مدیران مدارس، ارتقای مهارت های هنری و زندگی کودکان ارایه می شود.
وی بیان کرد: ارتقای بهداشت و سلامت عمومی، راهنمایی پیشگیری از بیماری های، آموزش فرهنگ حفاظت از محیط زیست، باورهای مذهبی ، پیشگیری از اعتیاد، جشن ها و شرکت در سوگواری های مذهبی ، گردشگری و تفریحی برای افزایش نشاط و انسجام گروهی از جمله دیگر خدمات حمایتی از کودکان کار است.
مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان این که تمام تلاش مان خارج کردن این کودکان از چرخه کار است، خاطر نشان کرد: با اقدامات حمایتی که انجام گرفته تاکنون توانسته ایم 12 درصد از این کودکان را از چرخه کار خارج کنیم.
وی شناسایی کودکان کار در شهرستان های بندرانزلی، آستارا و لاهیجان را از برنامه های بهزیستی استان گیلان عنوان و اظهار امیداوری کرد تا این مهم هر چه زودتر تحقق یابد.
مدیرکل بهزیستی گیلان در ادامه این نشست خبری یادآور شد: در زمان حاضر 540 کودک بی سرپرست و بدسرپرست در خانواده های جایگزین و 230 کودک نیز در 16 خانه شبانه روزی در سطح استان گیلان تحت حمایت بهزیستی قرار دارند.
وی خاطر نشان کرد: ماهانه 210 هزار تومان به کودکانی که در خانواده های جایگزین نگهداری می شوند و 270 هزار تومان به کودکان در مراکز نگهداری شبانه روزی،پرداخت می شود.
پارسی بیان داشت: زمانی که این کودکان به سن بالاتر رفته و به دانشگاه راه یابند، هزینه تحصیلی آنها نیز پرداخت می شود و در زمان حاضر ، 100 درصد هزینه 62 دانشجو مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می شود.
23 خرداد مصادف با 12 ژوئن روز جهانی مبارزه با کار کودکان است.
7286/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «84 کودک کار شناسایی و تحت حمایت بهزیستی گیلان قرار گرفته اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات