طبیعت گردی در اوقات فراغت مورد اقبال جوانان شهرستان تیران و کرون است

به گزارش ایرنا، عباس مرادیان روز پنجشنبه دردومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان تیران و کرون افزود: نظر سنجی توسط کارشناسان اداره ورزش و جوانان شهرستان برای تشخیص برنامه های مهم و اولویت دار گروه سنی 15 تا 29 سال انجام شد که طبیعت گردی و گردشگری و شرکت در برنامه های ورزشی نسبت به عرصه های دیگر بیشتر مورد اقبال بوده است.
وی بیان کرد: ورزش والیبال بیشترین جامعه آماری ورزشکاران را به خود اختصاص داده است و استقبال از این رشته و ورزش فوتبال در اولویت دوم بیش از سایر رشته ها است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تیران و کرون با اشاره به اینکه امکانات ورزشی در بعضی از روستاها تامین شده است، تصریح کرد: عدم توجه به اصول پایش سرزمینی و نیازسنجی موجب شده که در بعضی از مناطق امکانات ورزشی به خوبی توزیع نشود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش و سپاه پاسداران در شهرستان تیران و کرون سالن های ورزشی دارند اما بعضی از این سالن ها و امکانات به دلیل توجه نکردن به آمایش سرزمینی و نیاز سنجی در کنار همدیگر قرار گرفته اند.
مرادیان با بیان اینکه شهرستان تیران وکرون از جهت امکانات ورزشی در بین شهرستان های استان اصفهان رتبه دوازدهم را دارد، گفت: پراکندگی جمعیت در این شهرستان و عدم توجه به نیازسنجی در مناطق موجب شده که امکانات ورزشی به صورت یکنواخت توزیع نشود.
فرماندار تیران و کرون نیز گفت: فعالیت های اوقات فراغت شهرستان نیازمند هماهنگی و هم افزایی دستگاه های فرهنگی و اجتماعی است.
علی رحمانی افزود: ایجاد هماهنگی بین بخشی و تشکیل ستاد اوقات فراغت باید توسط دبیرخانه این ستاد که اداره ورزش و جوانان است انجام شود.
وی بیان کرد: فعالیت های مقطعی و جزیره ای هر اداره در موفقیت حداکثری فعالیت اوقات فراغت فصل تابستان جوانان و نوجوانان موثر واقع نمی شود و هدف مشترک به ثمر نمی رسد.
فرماندار تیران و کرون با اشاره به اولویت بندی فعالیت های اوقات فراغت، تصریح کرد: مخاطبین برنامه های اوقات فراغت باید خودشان علاقه مند به شرکت در برنامه خاص باشند و نباید آن ها را اجبار به حضور در فعالیت و برنامه ای کرد.
وی با اشاره به اینکه حضور در جلسات مذهبی و دینی نیاز جوانان و نوجوانان است، گفت: جذابیت نداشتن و تنوع برنامه در فعالیت های هیات های مذهبی و مساجد موجب استقبال نکردن نسل جوان و نوجوان از فعالیت های این مراکز شده است.
شهرستان تیران و کرون با جمعیت 72 هزار نفری در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار گرفته که جمعیت این شهرستان جمعیت جوان است .
مهد/ 7137/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طبیعت گردی در اوقات فراغت مورد اقبال جوانان شهرستان تیران و کرون است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات