فرماندار سرپل ذهاب: سالمندان گنجینه های ارزشمند جامعه هستند

به گزارش خبرنگار ایرنا، جهانبخش حیدری روز پنجشنبه در جلسه شورای سالمندان سرپل ذهاب با اشاره به حفظ فرهنگ سنتی در خصوص کرامت و منزلت سالمندان افزود: هر میزان به فرهنگ سنتی حمایت از سالمندان نزدیکتر شویم از رواج سراهای سالمندان در جامعه دورتر خواهیم شد.
وی اظهار کرد: سالمندان، جوانان دیروز هستند و با سپری کردن مسیر زندگی، سرشار از تجربه های ارزنده هستند که به بهای جوانیشان به دست آمده است.
وی با اشاره به اینکه سالمندان در واقع راهبران و پیامبران امت هستند، خاطرنشان کرد: قشر سالمند سرمایه جامعه محسوب می شوند زیرا آنان مسیری را در عرصه حیات طی کرده اند که ماحصل آن تجربه های موفق و ناموفقی بوده است و امروز تجربه های آنان سرلوحه افراد دیگر است.
فرماندار سرپل ذهاب ادامه داد: شایسته است بیش از پیش با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های منطقه به جامعه سالمند توجه داشته باشیم.
حیدری اضافه کرد: با فعال کردن شورای اجتماعی در شهرستان، پرداختن به مسایل قشر سالمند جامعه در دستور کار قرار می گیرد که در این راستا برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی برای سالمندان که در صدر آن خانواده های بی بضاعت قرار دارد و نصب دستگاه های ورزشی در بوستان ها برای انجام فعالیت های ورزشی سالمندان از جمله اقدام های ثمربخش است.
وی همچنین دیدار با خانواده های سالمند را یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام ذکر کرد و گفت: یکی از سنت های حسنه و مورد تاکید اسلام ، دیدار با سالمندان است و از این رو مسئولان موظفند هرچند وقت یک بار و به صورت نمادین این امر را محقق کنند.
رییس اداره بهزیستی سرپل ذهاب نیز در ادامه افزود: ایجاد فضای مناسب برای توانمند سازی سالمندان در راستای حفظ استقلال فردی، کرامت و منزلت آنان در جامعه و خانواده لازم است و در همین راستا باید با بسیج امکانات موجود در دستگاه های اجرایی ذیربط، با خدمت رسانی به سالمندان تلاش شود تا این قشر از جامعه مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
بهمن بوچانی با تشریح موارد مربوط به آیین نامه شورای سالمندان گفت: با توجه به مصوبه های شورای سالمندان و تشریح وظایف کمیته های پنج گانه، ماموریت شوراها تدوین شده است تا در این راستا شرایط مطلوب تری برای سالمندان جامعه محقق شود.
وی اظهار کرد: دستگاه های بهزیستی، کمیته امداد و تامین اجتماعی از جمله نهادهای خدمت رسانی هستند که در این عرصه فعالیت های بسیاری انجام داده اند و از این رو همکاری و هم افزایی هر چه بیشتر سایر دستگاه ها باعث می شود تا جامعه سالمندی از خدمات بهتر و بیشتری برخوردار شوند.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از 85 هزار تن جمعیت دارای 48 کیلومتر مرز مشترک با عراق است.
7079/7399/3012/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار سرپل ذهاب: سالمندان گنجینه های ارزشمند جامعه هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات