95 درصد محصول گندم تولیدی در شهرستان خرمدره از کشاورزان خریداری می شود

علیرضا اسداللهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال طی برنامه ریزی های انجام شده بیشتر محصول گندم تولیدی کشاورزان این شهرستان به صورت انبوه در سیلوهای ابهر و سلطانیه ذخیره سازی می شود و علاوه بر آن سازمان تعاون روستایی نیز محموله های کوچک را خریداری خواهد کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به بارش های مناسب امسال، گندم تولیدی این شهرستان در مقایسه با سال گذشته وضعیت بهتری دارد و حداکثر طی دو هفته آینده برداشت این محصول استراتژیک آغاز خواهد شد.
اسد اللهی افزود: با توجه به پیش بینی های انجام شده امسال بین پنج تا شش هزار تن گندم در این شهرستان تولید می شود.
وی، سطح زیر کشت محصول گندم شهرستان خرمدره را سه هزار و 400 هکتار اعلام کرد و گفت: بر این اساس دو هزارو 600 هکتار سطح زیر کشت گندم دیم و 750 هکتار دیگر آن را آبی تشکیل می دهد که این میزان در مقایسه با سال زراعی گذشته 500 هکتار افزایش نشان می دهد.
مدیر جهاد کشاورزی خرمدره ادامه داد: گندم مهم ترین محصول زراعی شهرستان خرمدره را تشکیل می دهد که کشاورزان رغبت بیشتری برای کشت و تولید آن دارند.
وی خاطرنشان کرد: بیش از دو هزار هکتار از اراضی و با همکاری و مشارکت کشاورزان سمپاشی علیه سن گندم در مرحله مادر و پوره شهرستان خرمدره انجام گرفت.
شهرستان خرمدره با جمعیت 65 هزار و 166 نفری معادل 4/6 درصد از جمعیت کل این استان در فاصله 75 کیلومتری جنوب مرکز استان زنجان واقع شده است.
6085/7320

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «95 درصد محصول گندم تولیدی در شهرستان خرمدره از کشاورزان خریداری می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات