285طرح به مناسبت هفته جهاد کشاورزی درهرمزگان به بهره برداری می رسد

به گزارش ایرنا ناصر حیدری پوری پنجشنبه درجمع خبرنگاران رسانه های همگانی اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح ها ضمن ایجاد اشتغال برای 129 نفر افزون بر 284خانوار نیز از مزایای آنها بهره مند می شوند.
وی اضافه کرد: بیشترین این طرح ها به حوزه های آب وخاک ، تولیدات گیاهی، تولیدات دامی و صنایع کشاورزی اختصاص دارند.
این مقام مسئول در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان در 9ماهه گذشته افزود: دراین مدت 58هزارتن گندم و 200تن کلزای تولیدی وبهره برداران خریداری شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از تولید گندم بذری، تهیه سند راهبردی بخش کشاورزی، اجرای طرح نظام نوین ترویج،اجرای طرح اصلاح الگوی کشت،احداث باغهای الگویی وتجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی بعنوان بخشی از فعالیت های انجام شده نام برد.
حیدری پوری از توزیع دهها هزار اصله نهال با محوریت نخیلات (تولید شده با استفاده از کشت بافت) جوان سازی باغها، تجهیزچهار هزارو 100هکتار از زمین های زراعی و باغی به سامانه های نوین آبیاری، اصلاح نژاد دام بومی و راه اندازی باراندازهای فروش و صادرات محصولات کشاورزی را از دیگراقدام های انجام شده درسال کشاورزی 95-94 (مهر94تا خرداد95) نام برد.
این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: درراستای راه اندازی واحد های تولیدی نیمه فعال وراکد نیز یکهزارو 200 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت اختصاص یافته که به متقاضیان (دارای شرایط) پرداخت می شود.
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان این تسهیلات تحت عنوان سرمایه و سرمایه در گردش در حوزه های دام وطیور، زراعت ، باغبانی ، شیلات وصنایع کشاورزی به تولید کنندگان پرداخت می شود.
حیدری پوری تعداد واحدهای مشمول را 416طرح عنوان کرد وافزود: پیشرفت فیزیکی بالای 60درصد بعنوان یکی از شرایط اصلی برای دریافت این تسهیلات اعلام شده است.
وی تاکید کرد: با پرداخت یکهزارو 200 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت، مشکل اصلی واحدهای زیادی که از سال 90 دچار حالت رکود شده اند برطرف می شود.
در اطلاعات منتشره وسعت زمینهای کشاورزی هرمزگان 158هزار هکتار با تولید سالانه افزون بر دو میلیون و 200هزارتن محصول اعلام شده است.
هفته جهاد کشاورزی از21 تا 27 خرداد است.
6149/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «285طرح به مناسبت هفته جهاد کشاورزی درهرمزگان به بهره برداری می رسد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات