1500 هکتار از اراضی ملی تصرف شده در آذربایجان غربی باز پس گرفته شد

رحمان وهاب زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مهاباد اظهار کرد: این استان با این عملکرد خوب خود توانسته است مقام نخست را در بازپس گیری اراضی و عرصه های ملی در کشور به خود اختصاص دهد.
وی افزود: با بازپس گیری این میزان اراضی شاهد برگشت سرمایه ای به میزان بیش از 200 میلیارد ریال در آذربایجان غربی به نفع دولت بودیم.
وهاب زاده افزود: این امر در راستای مبارزه با زمین خواری و احقاق حقوق دولتی و با مشارکت اقشار مختلف مردم، مشارکت دستگاه های قضایی و اجرایی صورت گرفته است.
وی ایجاد سامانه 1504 را در شناسایی متخلفان و سودجویان از عرصه های ملی در این استان بسیار موثر دانست و اظهار کرد: ماهانه به طور متوسط 210 تماس مردمی در در این راستا با سامانه 1504 این اداره کل انجام می شود.
وهاب زاده این امر را نشانه اهتمام مردم برای حفاظت از منابع طبیعی استان عنوان کرد و گفت: نباید برخورد با متجاوزان به عرصه های منابع طبیعی به عنوان ممانعت از امر توسعه و سرمایه گذاری در استان تلقی شود.
وی افزود: اداره کل منابع طبیعی آذربایجان غربی با معدنکارانی که خارج از محدوده دارای مجوز خود فعالیت کرده و به برداشت غیر مجار دست بزنند، برخورد قانونی می کند.
وهاب زاده گفت: مقامات عالی استان از جمله استاندار آذربایجان غربی بر حفظ منابع طبیعی و احیای مراتع و عرصه های ملی پس از برداشت معادن تاکید ویژه دارند و بر همین اساس توافقنامه ای نیز مبنی بر همکاری بین سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی امضا شده است.
مدیرکل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه به علت بی تدبیری ها و نبود نظارت و بازرسی های کافی در سال های گذشته موارد زیادی از بهره برداری های غیرمجاز و تخریب منابع طبیعی در این استان اتفاق افتاده است، گفت: صیانت از منابع طبیعی نیازمند یک عزم ملی و فرهنگ عمومی است و مردم اعم از شهری و روستایی و بهره بردارن از مراتع و معادن خود باید پیشگام حفظ و صیانت و احیای منابع طبیعی باشند.
وهاب زاده اضافه کرد: آذربایجان غربی بیش از دو میلیون و 700 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که دو میلیون و 600 هزار هکتار آن مرتع و مابقی آن عرصه های جنگلی است.
استان آذربایجان غربی با داشتن عرصه های طبیعی یکی از استان های غنی کشور در این زمینه به شمار می رود.
6185/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «1500 هکتار از اراضی ملی تصرف شده در آذربایجان غربی باز پس گرفته شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات