استاندار قم: آگاهی عمومی نسبت به حفظ محیط زیست تقویت شود

به گزارش ایرنا، سید مهدی صادقی روز پنجشنبه در دیدار مدیرکل و کارکنان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: این سازمان در کنار وظایف قانونی نظارتی و حمایتی، وظایف انسانی برعهده دارد که مسئولیت آن را بسیار سنگین تر می کند.
وی حضور موثر و مشارکت مردم در تحقق اهداف و سیاست های زیست محیطی در جامعه را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر مردم و مسئولان هرچه بیشتر نسبت به اهمیت و جایگاه محیط زیست، علم و آگاهی داشته باشند، در حفظ و آسیب نرساندن به محیط زیست مشارکت بیشتری خواهند داشت.
استاندار قم با بیان اینکه متولیان محیط زیست باید اعتماد و مشارکت مردم در امر حفاظت از محیط زیست را جلب نمایند، اظهار داشت: بخشی از آلودگی ها و تخریب محیط زیست از عهده ما خارج و شرایط بر ما تحمیل شده است، اما باید برای حفاظت و صیانت از آنچه در اختیار داریم، همه تلاش خود را به کار بگیریم.
وی با اشاره به محدودیت ها در منابع مالی و انسانی در سازمان حفاظت محیط زیست، بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی مردم، تشکل های مردم نهاد و دیگر دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: بیش از 65 درصد اعتبارات در مرکز کشور متمرکز شده است و دستگاه های اجرایی در استان باید برای جذب منابع ملی تلاش کنند.
صادقی در پایان با بیان اینکه نسبت به وضعیت نابسامان محیط زیست کشور و استان قم نگرانی های جدی داریم، تصریح کرد: مساله کمبود آب یکی از مشکلات جدی استان است و باید طرح های جامع و مناسب برای حفاظت از تالاب ها و رودخانه های استان تدوین شود.
از 16 تا 21 خردادماه به عنوان هفته محیط زیست در کشور نامگذاری شده است که در سال جاری با شعار «به سوی طبیعت برای زندگی» برنامه هایی برای بزرگداشت این ایام در استان قم به اجرا درآمد.
8146 / 1175

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قم: آگاهی عمومی نسبت به حفظ محیط زیست تقویت شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات