ممنوعیت محیط زیستی ایجاد صنایع در حاشیه اترک برداشته شد

اسماعیل مهاجر در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: طی سال های گذشته برخی طرح های توسعه ای استان که مربوط به حاشیه اترک بود، مانند چاه های حفاری ید یا صنایع شیمیایی با مخالفت محیط زیست رو به رو می شدند.

وی دلیل این مخالفت های گذشته را یک مشکل حقوق و مصوبه قانونی عنوان کرد و ادامه داد: این موارد طرح هایی بود که باید در استان ایجاد می شد اما مصوبه ای بود که براساس آن حاشیه اترک از ایجاد صنایع شیمیایی و یا دارای فاضلاب مستثنی شده بود.

مهاجر از حذف این مصوبه توسط دولت خبرداد و بیان کرد: از سال ۹۴ متوجه شدیم که این مستثنی برداشته شده و ما کاری در این حوزه که یک هزار کلیومتر مربع وسعت دارد و مساحتی برابر یک سوم استان را شامل می شود انجام نداده ایم در شرایطی که زمین های آن فقیر، لم یزرع و لب شور است.

مدیرکل محیط زیست گلستان خاطرنشان کرد: با تلاش و پیگیری های استاندار گلستان، محیط زیست گلستان و سازمان محیط زیست موفق شدیم در ماه جاری، استقرار تمام صنایع شامل شیمیایی و غیر شیمیایی یا دارای فاضلاب در استان تصویب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از هفته محیط زیست دیگر منعی برای وجود صنایع در این منطقه ندارد. این مساله برخی طرح های توسعه استان را با ایست مواجه کرده بود که در سال ۹۵ این توقف برداشته شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ممنوعیت محیط زیستی ایجاد صنایع در حاشیه اترک برداشته شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات