تولید بیش از 200 تن گوشت شتر در خراسان جنوبی

هاشم ولی پور مطلق رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۳۰ درصد گوشت شترمرغ در داخل استان مصرف می‌شود، گفت: در دو ماه امسال ۱۶ تن گوشت شتر مرغ و ۲۰۷ تن گوشت شتر در خراسان جنوبی تولید شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، هاشم ولی پور مطلق صبح امروز در جمع تولید کنندگان گوشت خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای امسال تا نون 16 تن گوشت شتر مرغ و نزدیک به 530 قطعه شتر مرغ در خراسان جنوبی کشتار شد.

وی با بیان اینکه 16 تن گوشت شترمرغ کشتار شده به ارزش تقریبی 4.8 میلیارد ریال در 13 واحد تولید شده است، افزود: در حال حاضر 13 واحد پرورش شترمرغ  به ظرفیت 9 واحد پرواری به ظرفیت هزار و 530 قطعه و 4 واحد به ظرفیت 2 هزار و 225 قطعه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه میزان گوشت شتر مرغ تولیدی در مدت مشابه سال گذشته 14 تن بوده است، گفت: در حال حاضر تعداد بهره برداران شتر مرغ در خراسان جنوبی 13 نفر است که از این تعداد 70 نفر اشتغال مستقیم و 200 نفر استغال غیر مستقیم دارند.

ولی پور مطلق با بیان اینکه نزدیک به 30 درصد گوشت شتر مرغ تولیدی در داخل خراسان جنوبی مصرف می‌شود، افزود:گوشت مازاد استان به دیگر استان‌ها مانند فارس و تهران صادر می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به تولید گوشت شتر در خراسان جنوبی اظهار داشت: در دو ماه امسال  207 تن گوشت شتر در استان تولید شد.

وی با بیان اینکه  در مدت دو ماه امسال  هزار و 109 نفر شتر در استان کشتار شده است، گفت: میزان تولید گوشت شتر در مدت مشابه سال قبل 172 تن گوشت بوده که 20 درصد افزایش داشته است.

ولی پور مطلق تصریح کرد: ارزش ریالی گوشت تولید شده در خراسان جنوبی 49 میلیارد ریال بود که در 65 واحد تولیدی و سنتی استان تولید شده است.

وی تعداد شتر داران در خراسان جنوبی را بالغ بر هزار و 650  نفر دانست و اظهار داشت: تعداد واحدهای پرورش شتر دارای پروانه 14 واحد با ظرفیت 552 نفر است و مابقی به صورت سنتی و پراکنده پرورش داده می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی جمعیت شتر استان را 29 هزار و 500 نفر دانست و گفت: بازار مصرف گوشت شتر در داخل خراسان جنوبی و مابقی به استان‌های خراسان رضوی، قم، سمنان و تهران صادر می‌شود.

ولی پور مطلق افزود: ارزش ریالی گوشت شتر تولید شده در مدت دو ماه امسال 49 میلیارد ریال است که این میزان در 65 واحد تولیدی و سنتی خراسان جنوبی تولید شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید بیش از 200 تن گوشت شتر در خراسان جنوبی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات