شورای ترافیک طرح بی.آر.تی همدان را تعیین تکلیف کند

الیاسی عضو شورای شهر همدان عضو شورای شهر همدان گفت: شورای ترافیک طرح BRT همدان را تعیین تکلیف کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدرضا الیاسی صبح امروز در کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر همدان اظهار داشت: طرح BRT همدان با طرح فعلی پیاده‌راه‌سازی مغایرت دارد و وقتی خودرویی وارد پیاده‌راه می‌شود، نمی‌توان نام آن را پیاده‌راه گذاشت.

وی با اعلام اینکه نباید اتوبوسی وارد پیاده‌راه اکباتان و بوعلی شود، افزود: پیاده‌راه تنها ایجاد سنگ فرش نبوده و جراحی ترافیکی در میدان امام خمینی(ره) را نیازمند است که این طرح بزرگی برای شهر همدان است و باید به درستی اجرایی شود.

الیاسی اجرای ناقص طرح پیاده‌راه‌سازی 6 خیابان اصلی با طرح‌های دیگر از جمله BRT مغایرت دارد، تصریح کرد: اجرای ناقص این طرح برای آینده شهر همدان مناسب نیست هر چند در کوتاه مدت سبب جلب رضایت برخی افراد شود.

وی با اعلام اینکه اجرای طرح پیاده‌راه‌سازی باید روی رفتار ترافیکی مردم، تمرکززدایی و سوق توسعه به سمت حاشیه شهر تاثیر بگذارد، گفت: طرح پیاده‌راه‌سازی همچون پارک ساده‌ای نیست که در مناطق دیگر شهر ایجاد می‌شود بلکه طرح پیاده ‌راه براساس سند پیراوش طرح جامعی است که بسیاری از رفتارهای ترافیکی مردم را تغییر می‌دهد.

عضو شورای شهر همدان با بیان طولانی شدن طرح پیاده‌راه‌سازی اجرای آن را دچار مشکل می‌کند، گفت: متاسفانه شهرداری همدان طرحهای کلان را خُردخُرد و به بدترین شکل اجرا می‌کند.

وی همچنین خواستار تعیین تکلیف طرح BRT شهر همدان توسط شورای ترافیک استان همدان شد چراکه براین اساس شهرداری همدان می‌داند در حوزه ترافیک چه اقدامات و پروژه‌هایی را اجرایی کند.

عضو دیگر شورای شهر همدان نیز در این جلسه از بروکراسی طولانی در شهرداری همدان انتقاد کرد و گفت: مردم در این زمینه اعتراضاتی دارند که شهردار همدان باید زمینه را برای بهبود وضعیت ارائه خدمات به مردم فراهم کند.

رضا میرزایی با اشاره به اینکه شهرداری همدان با مشکلات و معضلات کسب درآمد مواجه است، اظهار داشت: در حال حاضر پرونده‌های بسیاری در سطح شهر همدان برای درآمدزایی وجود دارد که متاسفانه مدیریت متناسب برای رسیدن به این درآمدها دیده نمی‌شود.

اراده‌ای برای رسیدن به شهر مدرن در شهرداری همدان نیست

محمد تبریزی نیز در این جلسه اظهار داشت: متاسفانه مشتری‌گریزی در شهرداری همدان نهادینه شده و بدترین رفتار با مردم همدان می‌شود.

وی با بیان اینکه در مجموعه شهرداری همدان اراده‌ای برای رسیدن به یک شهر مدرن وجود ندارد، افزود: اقدامات شهرداری به صورت بخشی انجام می‌شود که تبعات سنگینی را برای مدیریت شهری به دنبال دارد.

تبریزی یکی از علل کمبود اعتبار در شهرداری همدان را بدرفتاری با مردم اعلام کرد و گفت: متاسفانه شاهد نوآوری و خلاقیت در سرمایه‌گذاری زیربنابی شهر همدان نیستیم که این موضوع از سوی اعضای شورای شهر همدان مورد اعتراض است.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهری و حومه همدان نیز در این جلسه گفت: 10 نقطه برای استقرار خودورهای حمل بار سبک در نظر گرفته شده که بیشترین معضلات در میدان رسالت و خیابان مهدیه همدان وجود دارد.

مهران حاجیان با اعلام اینکه بخشی از پل شهید صوفی به مساحت 400 مترمربع برای استقرار تعدادی از خودروهای حمل بار سبک در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: وانت‌بارهای میدان رسالت نیز در بخشی از پل رسالت مستقر شده و فعالیت می‌کنند.

وی با اعلام اینکه 9  تا 10 هزار خودروی حمل بار در شهر همدان شناسایی شده است، تصریح کرد: از این تعداد چهار هزار خودرو توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهری و حومه همدان ساماندهی شده است.

حاجیان با اعلام اینکه شهر همدان با ساماندهی 45 درصد از خودروهای حمل بار سبک رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: اما از نظر تعداد خوردوهای ساماندهی شده همدان پس از شهر مشهد در رتبه دوم کشور قرار دارد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهری و حومه همدان عنوان کرد: خودروها و وانت بارهایی که در قالب ساماندهی نیستند اجازه ورود به رینگ نخست شهر و طرح ترافیک را ندارند که این امر به تصویب شورای ترافیک رسید.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شورای ترافیک طرح بی.آر.تی همدان را تعیین تکلیف کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات