تصفیه‌خانه‌‌ در صنعت باید به‌خوبی دیده شود/کارخانجات راه‌اندازی ‌تصفیه‌خانه‌‌ را جدی بگیرند‌

سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: گیلان در بحث ساماندهی صنعت، امور شهری، پسماند و آلودگی هوا روند رو به رشدی را طی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سعید متصدی صبح امروز در حاشیه افتتاح بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب در شهر صنعتی رشت با اشاره به اینکه دولت تدبیر امید دولت محیط زیست است اظهار داشت: تلاش‌های زیادی در جهت ایجاد محیط زیستی سالم و مطلوب در حال انجام است.

وی با اشاره به فعالیت‌های مؤثر گیلان در حوزه محیط زیست خاطرنشان کرد: ساماندهی مناسبی در حوزه صنعت، امور شهری، پسماند و آلودگی هوا در گیلان انجام شده است که این امر جای تقدیر دارد.

متصدی با اشاره به اینکه وضعیت حفظ محیط زیست در استان‌های شمالی به‌واسطه مدیران دلسوز نسبت به سال‌های گذشته سرعت بیشتری به خود گرفته است افزود: سازمان حفاظت از محیط زیست براساس وظایف خود در راستای ایجاد فضای مطلوب برای زندگی تلاش می‌کند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تصفیه فاضلاب، مدیریت پسماند و آلودگی هوا را از اولویت کار سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد و افزود: سازمان همکاری بسیار مطلوبی با وزارت صنعت معدن و تجارت در رابطه با راه‌اندازی تصفیه‌خانه‌های شهرک‌های صنعتی دارد.

وی با تأکید بر اینکه در چند سال اخیر روند رو به رشدی در این حوزه داشته‌ایم خاطرنشان کرد: در برخی از شهرک‌های صنعتی کشور تصفیه‌خانه‌هایی داشتیم که کارکردی نامطلوب  داشتند که خوشبختانه بسیاری از این تصفیه‌خانه‌ها راه‌اندازی شدند.

متصدی با تأکید بر اینکه بحث تصفیه‌خانه‌ها در صنعت باید به‌خوبی دیده شود افزود: کارخانجات داخل و خارج شهرک‌های صنعتی باید بحث تصفیه‌خانه‌ها را جدی بگیرند تا با اهرم‌های قانونی سازمان محیط زیست مواجه نشوند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بحث اقتصاد و اشتغال باید به سوی بیانات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی پیش رود خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که نقطه مقابل محیط زیست و صنعت تعادل باشد و با این تعادل به اقتصاد و اشتغالی شکوفا در کنار محیط زیستی شکوفا و پر بار دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصفیه‌خانه‌‌ در صنعت باید به‌خوبی دیده شود/کارخانجات راه‌اندازی ‌تصفیه‌خانه‌‌ را جدی بگیرند‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات