هشدار درباره فروش پاسپورت های جعلی خام

به گزارش مشرق، دکتر رضا غنی لو  اظهار داشت: برخی ها با آگهی در روزنامه ها اعلام می کنند که پاسپورت خام را از کشورهای خارجی مانند مالزی یا تایلند و دیگر کشورهای منطقه وارد می کنند و آن را در اختیار متقاضیان قرار می دهند تا دیگر مراحل تکمیل مدارک از جمله عکس دار کردن و ثبت دیگر مشخصات را انجام دهند و بتوانند به کشورهای آمریکای شمالی یا اروپای غربی سفر کنند.
 
وی افزود: این در حالی است که با توجه به گسترش حوادث تروریستی بویژه در کشورهای اروپایی در حال حاضر کنترل های سخت تری اعمال می شود و کسانی که به طور غیرقانونی پاسپورت خام تهیه کنند به عنوان جعل مدرک مجرم شناخته می شوند و در لیست سیاه قرار می گیرند.
 
غنی لو گفت: تهیه پاسپورت روند قانونی دارد و شهروندان حتماً مواظب کلاهبرداری ها باشند.
 
بنابر این گزارش اخیراً در برخی آگهی های روزنامه ای اعلام می شود که حاضرند پاسپورت خام را با مبالغ کلان و گاهی با 130 میلیون تومان برای متقاضیان تهیه کنند و حتی مدعی هستند که عده ای با این پاسپورت ها در کشورهای مقصد زندگی می کنند و مشکلی ندارند.
 
این در حالی است که حدود 300 نفر در حال حاضر به خاطر همین پاسپورت های خام و غیرقانونی و جعلی در یونان زندانی هستند و اگر در لیست سیاه هم قرار بگیرند تا چندین سال نمی توانند حتی پاسپورت قانونی کشورها را تهیه و به این کشورها سفر کنند.
 
صاحبان این آگهی ها فقط با این هزینه های کلان پاسپورت خام را تهیه می کنند و برای اینکه به پاسپورت کامل تبدیل شود کسانی که اینها را تهیه می کنند باید دیگر مراحل و فرآیند تکمیل پاسپورت را خودشان انجام دهند که با توجه به پیشرفت های فناوری و کنترل های بیومتریک (زیستی) به راحتی جعل بودن آنها قابل شناسایی است و خسارت های زیادی برای صاحبان پاسپورت های خام ایجاد می کند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار درباره فروش پاسپورت های جعلی خام» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات