مرثیه مدیریت فرهنگی

روزنامه صبح نو در سرمقاله امروز خود نوشت:

سازمانهای فرهنگی ایران بعد از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب در آستانه واگذاری مدیریت به نسل سوم مدیران قرار گرفتهاند. نسل اول مدیران، انقلابیهایی بودند که از دهههای ۴۰ و ۵۰ پا در رکاب نهضت اسلامی نهاده بودند و بیش از آنکه متخصص در امر فرهنگ یا مدیریت باشند، به آموختههای دوران مبارزه و اعتبار و وجاهتی که از آن سوابق کسب کرده بودند، اتکا داشتند.

نسل دوم مدیران سازمانهای فرهنگی برآمده از فضای حماسی دهه۶۰ و از میان جهادگران نظامی و فرهنگی دفاع مقدس بودند. ارتباطات شخصی و سازمانی مدیران نسل دوم، مدیریت آنان را چنان رقم زده است که در پایان دوران مدیریتشان بر سازمانهای فرهنگی، گزینهای از مدیران نسل سوم برای جایگزینیشان مطرح نمیشود. این مشکل به آشکارترین وجه در وضعیت کنونی سازمان صدا و سیما نمودار است. بیتوجهی روسای سازمانهای فرهنگی در بهکارگیری نسلهای جدید در ترازهای مدیریت میانی، سازمانهای فرهنگی ما را در تربیت نسل جدید مدیران سترون کرده است.

بازگشت آقای علیاصغر پورمحمدی به معاونت سیما در دوران آقای سرافراز و حذف زودهنگام آقای مهدی اخوان بهابادی، نشانگر تداوم کمتوجهی به نسل سوم مدیران بود. متاسفانه در دوره جدید نیز با بهراه افتادن قطارتغییرات امید به نوزایی فراگیر مدیریتی تا حدودی تضعیف شده است. به نظر میرسد تا زمانی که اندیشه بهکارگیری جوانترها و تجربهاندوزی آنها در سمتهای میانی سازمانهای فرهنگی، تقویت نشود، این وضعیت تغییری نخواهدیافت.

[ منبع این خبر سایت الف-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرثیه مدیریت فرهنگی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات